Tris619

Když jsem svému bývalému příteli vyhrožovala zabitím, mám jít na přestupkovou komisi podat vysvětlení?

Mohu za to jit do vězení dekuji. Kdyz sem jednala z afektu jelikoz sem se léčila z rakoviny a on me porad psal a volal kdyz sem byla v nemocnici na chemoteriich a pořad me stalkoval po telefonu volal a psal sms

Vyhrozovala sem bývalému příteli ze ho zabiju a podříznu a ze mu rozkopu tlamu. Mam jit na prestupkovou podat vysvětlení

Nejlepší odpověď
anonym

Neznáme konkrétní situaci, a například vůbec nevím zda k tomu dotyčnému máš nějaké povinnosti a závazky, nebo je to zcela neznámá a nežádoucí osoba, to nevíme. Každopádně verbální vyhrožování, které snadno můžeš objasnit jako neúmyslné pokud zmíníš probíhající léčení je pořád jen verbální a za to se do vězení opravdu nechodí. Pokud tam vysvětlíš, že jsi nebyla v té chvíli v důsledku probíhajícího léčení v plně vědomém stavu a ze strany dotyčného dochází k dlouhodobému nežádoucímu stalkingu, mělo by se to pro tebe obejít bez jakýchkoliv následků. Vezmi tam s sebou vyjádření ošetřujícího lékaře který potvrdí medikamenty které mohly ovlivnit tvé jednání – s takovým lejstrem to celé smeteš pod stůl. Spíš ale dopředu uvažuj, jak s dotyčným naložíš aby ten stalking přestal, zda to nebude chtít nějakou právní odvetu.

Další odpovědi
autacek

Ano, můžeš.

cukrar

Teoreticky ANO, prakticky nikoliv.

led

Priestupková komisia znamená, že to riešia ako priestupok a nie ako trestný čin vyhrážania sa ublížením na zdraví a smrťou, čo by už riešil súd..
Tu záleží od vašeho vysvetlenia a vysvetlenia poškodeného, či sa to bude riešiť len dohovorom, alebo aj peňažnou pokutou.

priestupok (sk) = přestupek (cz)
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/P%C5%99estu­pek#Historie_%C4%8Des­k%C3%A9_pr%C3%A1vn%C3%AD­_%C3%BApravy_p%C5%99es­tupku
https://www.bu­sinessinfo.cz/na­vody/rizeni-o-prestupcich-sankce-ppbi/
https://www.prav­niprostor.cz/clan­ky/spravni-pravo/nove-prestupkove-pravo-zkusenosti-z-praxe

Rokio

Souhlasím s uživatelem autacek.

Jedná se o trestný čin na úrovni přečinu. Konkrétně jde o nebezpečné vyhrožování, za které hrozí až jeden rok za mřížemi, nebo zákaz činnosti.

anonym

v roce 1990 přečiny přestaly existovat viz http://aplika­ce.mvcr.cz/sbir­ka-zakonu/ViewFi­le.aspx?type=c&id=2342