Skinn3r

Vstup s firmou na akciovy trh , jde to v cesku ?

Mam na mysli kdyz zalozite akciovou spolecnost s obchodovatelnyma papira na burzu ona pak je i akciovka kde je vklad 2 mega a tam na trh jit nemuzeme je to pouze rozsireni s.r.o. ? A tak by me zajimalo jestli treba alza je taky akciovka a tak jak to ma udelany jestli si nekdo muze koupit vase akcie jestli se to zapise na nejakej mezinarodni trh ta firma nebo jen evropskej treba . Treba v usa tam kdyz na trh uvedete firmu tak vam investori utrhaj ruce tady v cz to asi tak horky nebude co ?

Odpovědi
lahola

Na trh lze, ale sekundární. Podíly v a.s. se běžně prodávají, stejně tak jako podíly v s.r.o. Jde o investice těch, kteří se na podniku chtějí podílet, ne o spekulativní nákupy. Hodně najdeš na http://proinves­tory.cz/

Reuef

mam takovy dojem, ze firma, ktera chce mit verejne obchodovatelne akcie, musi mit kapital 20 mil. korun – ale jak to je se vstupem na burzu presne to nemam tuseni