kojbec

Všiml si někdo toho, že časová křivka nově nakažených koronavirem v ČR přesně kopíruje tu italskou?

Rozdíl je jen v tom, že v Itálii jsou logicky časově před námi, ale pokud obě křivky zarovnáme do stejného času, tj. první nakažený, je to zatím skoro na chlup stejné.

Odpovědi
Mc Merkurion

… to zas někdo objevil ameriku, už tudle byl o tom článek, a nejen naše a my …

Kepler

To není nic zvláštního, ty křivky jsou téměř stejné ve všech napadených státech. Jen v Číně to už padá. To jsou obecně známá fakta o šíření jakékoliv pandemie. https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/koronavi­rus/clanek/ko­ronavirus-v-datech-jak-se-bude-sirit-dal-40316228

zjentek

Ano? A já vím také proč. BOTOJE STEJNÝ VYRUS! (;

Pepa25

Ne, nekopíruje!!
Fakta: Itálie = nárůst z 5 na 150 případů během 3 dnů, ČR = běhěm tří dnů nárůst z 5 na 26 případů.

Kelt

Tak zítra se to objeví na Novinkách. Je to určitý průběh nemoci. Nejprve je nárůst, pak stagnace. Ale má se to srovnávat? Měly by být stejné podmínky – Kolik obyvatel máme my a kolik Itálie? Kolik procestuje jeden a kolik druhý. Budeš to srovnávat na sto obyvatel nebo na co? Je to prostě určitá záležitost a někdo udělal závislost nemocných na čase. Vypočítej směrnici a pak něco tvrď.

anonym

další nový účet který si z odpovědí udělal fake news … gratuluji k další ne-otázce na kterou sis sám odpověděl a ještě v ní svůj dojem prezentuješ jako fakt – samozřejmě bez jakýchkoliv podkladů – jak jinak.

Kepler

Pepo, nejde o absolutní nárůst, ale o křivku, svým charakterem exponenciální. Viz můj odkaz.

Pepa25

Samozřejmě, že je exponeciální, ale také dost zásadně záleží na parametru, ne?

Kepler

Jistě, jinak by se to nedalo srovnávat. Ale kojbec se ptal na časovou křivku…

Pepa25

Včera byly křivky šíření v Událostech ČT: https://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/1097181328-udalosti/220411000­100313/obsah/756429-sireni-viru – čas 1:03
Různá strmost křivek je vidět jednoznačně.

Pepa25

No právě!! Nebo si snad myslíte, že křivka y =x1,8 vypadá stejně jako y =x2,2 ?