Avatar uživatele
Kura

Mohu vrátit plechovky a PETky kdekoliv?

Nikde se nemůžu dopídit odpovědi, jestli si můžu koupit balení PETek v Lidlu (vyráběné přímo po Lidl) a tyto PETky vrátit třeba v Penny.
Jak to je?
To si budu muset pamatovat kde jsem co koupil a tam to vrátit? Budeme jak ovečky jako s láhvemi jezdit kde jsem je koupil?
Například v blízkém COOPu jsem přestal kupovat cokoliv ve vratných láhvích, protože prodavačky přes celou prodejnu na sebe pořvávali, jestli ty dva lahváče a jeden sirup mě někdo u nich viděl kupovat, anebo jestli je tam jdu jen vrátit, protože nemají prázdný kastle.
To se vrátí zase tahle doba?

Zajímavá 0 před 11 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Ne, nemůžeš, nemáme zálohované PET lahve nebo plechovky, jako např. v Štátu Bačalandia. Je to „akce“ Lidlu, tak – logicky – nemůžeš vracet PETky z Lidlu na nádraží v Karlovacu. 🤦‍♀️

U nás žádná „Hurá, akce!“ s PETkami ani plechovkami není. Kdyby byla, budu nakupovat v jiným obchodě než v Lidlu, protože z principu nesnáším aktivisty, tak by byl vzdoroburdel, schválně bych ty PETky a plechovky házel do potoka nebo do příkopy nebo tak něco! 😜😈

Zdroj: https://spolec­nost.lidl.cz/pro-novinare/tiskove-zpravy/zpetny-odber-pet-lahvi-a-plechovek-dorazil-i-do-ceska.-zakaznici-retezcu-kaufland-a-lidl-si-jej-mohou-vyzkouset-v-sesti-prodejnach-po-cele-zemi

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

AŽ BUDOU do systému zálohovaných obalů zapojeny i plechovky a PET léhve, tak je bude možné vráti v kterékoliv prodejně, která daný typ lahví prodává (tak to platí nyní pro vratné skleněné obaly a COOP ani nikdo jiný nemá co řešit, jestli jste to koupil u nich).
Od toho je potřeba odlišit současný pilotní projekt zpětného odběru PET lahví a plechovek v šesti prodejnách v Kauflandu a Lidlu, kde se neplatí záloha a zákazníci dostávají za vrácené lahve slevový kupón.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Začátkem roku 2023 má v České republice začít platit zákon o zálohování PET lahví a plechovek. Tento zákon umožní vrátit nápojové obaly v jakémkoliv obchodě, který prodává nápoje v zálohovaných obalech, bez ohledu na to, kde byl obal původně zakoupen. Tedy, pokud jste zakoupenou PETku nebo plechovku zakoupil/a v Lidlu, měl/a by jste ji bez problémů vrátit v Penny, Albertu, atd. Obchodníci budou povinni přijmout jakýkoliv zálohovaný obal na jakoukoliv značku nápoje, kterou prodávají v těchto obalech.

Nový zákon tedy nese řadu výhod pro spotřebitele – zjednodušení systému sběru zálohovaných obalů, podpora recyklace a snižování objemu odpadů, které končí na skládkách nebo volně v přírodě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek