samicek333

Vracejí se už ptáci?

Vždy jsme se ve škole učili, že ptáci na zimu odlétaí do teplých krajin a že po zimě se vracejí. Dnes a včera jsem ale viděla hejno ptáků, možná hus – strašně řvali. Není to moc brzo?

Nejlepší odpověď
www

V tomto počasí dokonce spousta ptáků, tím i husí vůbec neodlétla!
Nic mimořádného.

Další odpovědi
Makina

To jsou dvě varianty, buďto to nebyli ptáci, kteří odlétají na jih nebo jak je to teď tak domatené ta zima, tak prostě někteří ptáci ani neodletěli. Ale rozhodně si nemyslím, že ti co odletěli by již byli zpátky..to určitě ne.

jendahun

Potvrzuji. Dnes jsem taky viděl dvě hejna hus,co letěly na sever.Taky jsem nad tím dumal,jestli to je konec zimy.Pravděpodobně zimovaly někde na Novomlýnských jezerech a neletěly pro teplo dál na jih.Jak udeří zima,zase se asi vrátí.Na jih to už asi nestihnou.

pokazdejinak

jen doplním, že u nás také zimují ptáci z ještě severnějších oblastí, takže bůhví odkud kam ty husy letěly :)