podle čeho si čápi vybírají místo?

každý rok si tito krásní ptáci staví své hnízdo na sloupu celkem rušné křižovatky,myslela jsem že čápi si vyhledávají spíš klidná místa pro zahnízdění?

Nejlepší odpověď
annas

Čápi hnízdí vždy v bezpečné výšce, kam na ně žádný nepřítel nedosáhne. Ať už na stromě, na komíně či jiném vhodném místě střechy, nebo nověji na sloupu elektrického vedení. Hluk jim zřejmě nevadí.

Místo vybírá samec, který se ze zimoviště vrací obvykle dříve, a hned započne se stavbou velikého hnízda z větví a drnů, které bude čapí pár třeba používat i v dalších letech. Každým rokem jej pak ještě zvětší a za desítky let dosáhne úctyhodných rozměrů a může vážit až jednu tunu.

Čápům lze nabídnout základ hnízda. Čápy naláká i základ hnízda ze spletených větví, prutů a drnů. Někdy je třeba počkat i více let, než si čápi hnízdo najdou a začnou jej používat. Pak se však stále vracejí.

Více zajímavosti o čápech na:

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:u0fSy­yImbQUJ:www.i­receptar.cz/zvi­rata/ptaci/na­vrat-bileho-capa/+Podle+%C4%8De­ho+si+%C4%8D%C3%A1pi+vyb­%C3%ADraj%C3%AD+h­n%C3%ADzdo&hl=cs&gl­=cz&strip=1