petka

Vosí bodnutí.

Co mám dělat, když mám zřejmě alergickou reakci po bodnutí vosou? Je to asi dva dny, co mě bodla a teď mě to začalo hrozně svědět. Co si na to mám dát?

Nejlepší odpověď
LuciJe

Zkuste Fenistil gel (nebo z přírodních prostředků po hodině kápat jednu kapku levandulového nebo tea tree oleje). Spíše než na alergickou reakci to vypadá na vosu, která se před píchnutím „nadlábla“ nějakou chemikálií (hnojiva, postřiky apod.), alergie na bodnutí by se Vám projevila rychleji. Pokud to nepřejde, zastavte se u lékaře.

Další odpovědi
Lencis

Naprosto souhlasím s LuciJí, jen doplním že opravdu skvělým pomocníkem je rozkrojená cibule. Zkuste to, opravdu to pomáhá!

GangstaHelper

Nebudu psát další rady našich babiček, jen to, že nejlepší bude zajít k lékaři (obvodní by měl stačit). Není proč otálet.