meereg

Když jsem složil vojenskou přísahu v Československu za socialismu, koho budu poslouchat v případě povolání do armády?

Vojenskou přísahou jsem slíbil věrnost pracujícímu lidu vedeného komunistickou stranou Československa.

Zajímalo by mně koho, v případě povolání do armády, budu poslouchat?

Nejlepší odpověď
led

Vojak poslúcha svojho veliteľa.
Vo vojenskej prísahe v časoch socializmu boli okrem iného aj slová vo význame prísahy ľudu, nielen Komunistickej strane. Tak v prípade povolania do aktívnej služby dodržte aspoň túto časť prísahy. Vlády a politické zriadenia sa menia, ale ľud ostáva.

Další odpovědi
aliendrone

Pokud by situace dospěla až k tomu, že by tvůj ročník byl povolán, doporučuji ZDRHAT (pokud bude kam) nebo se usilovně skrývat. Válka je zcela jistě prohraná, potrvá ještě několik týdnů maximálně a ty už to vůbec nevytrhneš – i kdybys skákal po hlavě a odrážel se ušima! No, leda jako kanonenfutter bys mohl být užitečný. ;)

Takže se tím zbytečně NETRAP, dont worry, be happy!! ;) :)

mosoj

Velitele, ale to by jsi měl jako voják vědět.

Kryšpín

Meereg klídek, statečně jsme získali svobodu po rozpadu Monarchie, v klidu jsme podepsali Mnichov, statečně vůdci podepsali okupaci v Moskvě a v roce 1989 stateční občané řinčeli bojovně dozickými klíči, ale věrně historicky neškodní, nejsme jako oni už je to tady. Pokud budete povolán do armády vše naši vůdci vyřeší v klidu, míru ve prospěch případného diktátora.

cukrar

Velitele, nebo manželku. Můžete si vybrat.

Edison

Záhy po revoluci byla přísaha změněna zákonem, stejně, jako byla přenesena závaznost pro vojáky. Já to zažil v reálu. Nám to ještě nechávali podepsat.

elkon

Pokud jsi skládal přísahu před rokem 1989, tak myslím že se nemusíš obávat, že tě ještě někdo bude tahat do armády. Ale jinak se poslouchá velitel, moc si už nepamatuješ.