Blackienaaa

Vlatnosti Hermiony?

Dobrý večer, mohli byste mi poradtit? :) Do školy jsem si na slohovou práci vybrala Hermionu a potřebuju znát její vlastnosti. Mám, že je moudrá,občas panovačná, přátelská, statečná, odvážná… nevíte ještě nějaké? :) Nebo co bych mohla napsat ještě do vnitřní charakteristiky o ní?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Hermiona je dívka z mudlovské rodiny. Není na to pyšná, ale ani se to nesnaží nějak zvlášť ukrývat. Bere to jako svou malou chybičku. Ve skutečnosti je to spíš dobré, že je z mudlovské rodiny: motivuje ji to ke snaze dokázat, že i nečistokrevný kouzelník může být stejně dobrý, ne-li lepší, než kouzelník s čistokrevným rodokmenem sahajícím až do středověku. Díky této obrovské motivaci dosahuje úžasných studijních výsledků. Touží být nejlepší. Nespokojí se s devatenácti a půl body z dvaceti možných. Často je se sebou nespokojená, ale na druhé straně si je se svými rozhodnutími stoprocentně jistá a neochvějně si stojí za svým. Zbožňuje knihy. Kdyby to šlo, určitě by se veškerý psaný text světa naučila nazpaměť. Někdy si zajde na famfrpál. Nikdy se nedívá na svět skrz růžové brýle, ale ani nevidí všechno černě.
V průběhu příběhu se Hermiona mění. Ze začátku je dost puntičkářská ohledně dodržování pravidel a k ostatním se chová povýšeně. Ale pak zjistí, že (skoro)nikomu nevadí její mudlovský původ tak, jako její povýšenost. A když narazí na své budoucí nejlepší kamarády Rona a Harryho, kteří se jí ze začátku zdají nesnesitelní a pak se z nich vyklubou príma kamarádi, pozná, že by měla víc věřit lidem a že je mnohem příjemnější vykašlat se na předpisy. Ale i když už pak nelpí na předpisech a řádech v takové míře jako předtím, pořád je velmi zodpovědná a chová se někdy tak trochu jako matka. Kamarádi jsou však u ní pořád na prvním místě.

čerpáno: jakaar.blog.cz

Další odpovědi
hanulka11

podívej se na wikipedii tam to najdeš

Larissa

Ahoj,
vše, co bych k Hermioně napsala, je již zde uvedeno… Nemám co dodat… ;)