Rokio

Víte, že sodomie v naší zemi, není trestná?

Praktikování zoofilie v České republice, není trestným činem, pokud při ní zvířata nejsou prokazatelně týrána.

Zároveň nejen prohlížení, ale i držení děl se sexuální tématikou zachycující akt mezi člověkem a zvířetem, je právně v pořádku.

poznámka: Vím, že je to bestiální a jedná se o morální bahno. Tento čin je velmi zavrženíhodný. Jen říkám, že po stránce právní je to OK.

Odpovědi
Arne1

Problém je ale v té definici týrání. To zvire k tomu nedalo prokazatelný souhlas a tudíž je to znásilnění, dokonce někdy i s pritezujici okolnosti že jde o tvora citové závislého.

Edison

Ano, my to víme. Překvapuje mě, že ty ne. Morálka je věcí kulturní a právo, přesněji zákonnost se jen staží k těmto základům tak nějak přiblížit, při tom nikoho implicitně neomezovat. Je to snad špatně? Jsou jiné kultury, kde je to běžné, dokonce nikoli nemorální a jsou jiné kultury, kde tě, byť jen za pomyšlení, ukamenují.

Je potřeba se na problematiku dívat pohledem místních kultur, byť se ti to nemusí líbit, nikoli pohledem kultur, na které jsi zvyklý. Nakonec… všimni si třeba, jak se islám dívá na křesťanství. Podle nich je křesťanství mimo mísu a to jejich náboženství je to jediné správné. A mu se na ně díváme v zásadě přesně stejně. Cokoli co jednotlivé směry obsahují, nebo doměle obsahují, e vlastně jen nesmyslná omáčka. A to platí OBOUSTRANĚ.

Kryšpín

Dle mého názoru by měl být rozdíl, zda se snaží ojet slepici nebo slonici.