annas

Víte někdo, čemu se říká Noemova archa 21. století?

Zaslechla jsem informaci v rádiu. Až jsem zaměřila pozornost, bylo pozdě.
Dívala jsem se na netu, odkazů mnoho, ale určitě nejde o bydlení.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, genetická banka semen rostliných druhů, aby se zachovaly semena pro další generace. Umístěna někde na severu v ledovci. Jedná se o mezinárodní projekt.
Doplňuji:
http://www.no­vinky.cz/koktej­l/260822-obri-zachranny-trezor-pro-pripadny-konec-sveta-je-ukryty-pod-zemi-v-norsku.html

Další odpovědi
www

I já to znám a uznávám jen jako genetickou banku.
P.S: neopisuji, znám a je to velmi dobrý počin 😉.