Víte, co to je rasca, aniž se podíváte na googl?

Nešvindlujte!

Chtěl jsem tímto dotazem zjistit, jak kdo mění svůj názor.
Tady je poznat, že vám slovenština až tak nevadí, ale byly tu už narážky na tento jazyk, kde někteří měli výhrady proti psaní jiného jazyka než českého.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ak-by-nahlasenie-bolo-len-nahlasenie-bez-moznosti-skrytia-strieborni-a-zlati-obmedzilo-to-vycinanie-nespratnikov#dis­cussion

V diskuzi se ukázal Jugar!

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-mate-proti-slovenstine

Nejlepší odpověď
briketka10

kmín česky

Další odpovědi
gecco

Áno…
Poznám aj čučoriedky, čierne korenie a slíže…
😉

JájsemRaibek

Nešvindluji, je to kmín slovensky.

marci1

Je to napsáno na každém balení kmínu. 🙂

Mc Merkurion

prečo by som sa pozeral do googla,kedže je to na každom vrecúšku s kmínom napísané,a inakše je to vidieť cez obal…
(slováci prepáči môju slovenštinu…)

Agneta

Neznám:D

Ono to české „kmín“ taky asi vzniklo z „kumín“ (cumin, cumarin):D

anonym

na Slovensku 3 roky škola, 1 rok vojna, tak vím i co je rasca

setapouch

Ne.

klumprt

…a taky vankúš a bocian.

anonym

To teda je těžká otázka,ani snad google to nezná,snad jen nápis na balení kmínu to ví.
Kdo zná rascu,ten zná i Picu:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=c6OeIXS-zds

mosol

kmín

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=rasca

johana 56

McMerkurion
dobrý,ale ten vokáň.. :)

Mc Merkurion

šak říkám,že mi skloňování nejde,vim že môj je se střechou a dalo mi práci ho najít…a na zbytek už nemám možnost úpravy

johana 56

ona to je fakt fuška ho napsat,jen muoja se těžko vyslovuje…neberte prosím, ve zlém :)

Mc Merkurion

ale to mě to mluvilo dyciny dobře,horší bylo to psaní,to už mi říkala souška ve škole…

led

Nerobte si z toho nič Slováci zase české „ř“ vyslovujú (čítaj, ako je napísané) „rž“

gecco

Barbakane – příště napiš:
„Slováci a milovníci Slovenska (a slovenek) neodpovídejte…“.
😉

briketka10

gecco

co je to slíže?

gecco

Nudle, obvykle placaté, širší…
Takové, které se jedí s mákem, tvarohem, strohankou, zapékají se…
Němci tomu říkají spetzle…
😉
Tedy ne špagety, makarony…

briketka10

gecco

Díky za objasnění já už myslela zas na něco
jiného /bané/ hihi, ale když myslíš to jídlo,
tak jim říkám špecle :)

gecco

Briketko – já použil podstatné jméno v jednotném čísle a prvním pádě (jde o pomnožné podstatné jméno)…
Navíc u slovesa téhož tvaru (pokud jsem si vědom) nelze (snad až na výjimky) použít v ´tvém´ kontextu dokonavý vid…
😉
___
Vždyť víš, že já su přes dlabanec…
😉

led

počujem moraváka, alebo sa mýlim? :)

briketka10

gecco

Díky za objasnění já už myslela zas na něco
jiného /bané/ hihi, ale když myslíš to jídlo,
tak jim říkám špecle :)

anonym

slíže jsou takový tlustější nudle a rasca je prostě kmín, ne kmím český, to by muselo být „rasca česká“

cochee

Nemusí být nutně tlustější nudle, můžou mít různý tvar, já je třeba znám jako malé nočky, podobající se třeba haluškám.

briketka10

Sambo

já napsala kmín česky

anonym

a jo, prepáč 🙂 a slíže sis už udělala? 🙂

anonym

Marci, zkazil s mi pointu! 🙂

marci1

Tak promiň, zrovna včera jsem si kmín sypala do kořenky a viděla jsem to (i když vím, že je to kmín). Příště trochu těžší otázku. Pá. 🙂

anonym

Nic se neděje. Mohl jsem otázku upřesnit. 🙂