Avatar uživatele
annas

Víte, co se také stalo v Československu před 60 lety?

Probíhal boj proti mandelince bramborové. Stát vyslal do polí sbírat „amerického brouka“ školáky i dospělé – a ti museli jít nejen před ukončením sklizně brambor, ale v další letech po celou dobu růstu brambor.

Tvůrce Ferdy Mravence Ondřej Sekora vytvořil tehdy agitku:
„Nikdo neměl sběru více, z Berušky je údernice.“

Vydávaly se letáky: Chraňte úrodu před americkým broukem. Nálež okamžitě hlaste MNV…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, anonym, Jahoda, anonym, vagra, aramah, rynek878, anonym před 4987 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Hrdě se hlásím k pamětníkům kteří se boje zůčastnili. Chodil jsem v brázdě brambor v ruce skleničku s líhem a do té jsem ty sezbírané larvy a brouky hrdinně házel.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bumbes

To co bylo před 60 lety mi trochu uniklo, ale „amerického brouka“, jsem už letos sbíral v brambořišti i já… už 2×.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Nezemřel Hácha?
Doplňuji:
Asi mě zmátlo to „také“ v otázce.Nicméně Hácha platí.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Annas, my ji rikali,teda myslim tim mandelinku-terorista v pyzamu,pekny nerad a presto zivocich.Co ja si pamatuji,chodili ji zbirat-ja ne,proste jsem nechtela.Ale ted nevim,zda k udalosti pred 60 lety jde jen o toho teroristu?Treba se udalo vice.?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Neguš

Já jen vím,že Hácha zemřel v r.1945. A před 60 lety? Začala například korejská válka(1950–1953)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek