Avatar uživatele
Zlatý

Víte co je skrytá reklama ?

TV Nova dostala pokutu za použití skryté reklamy. Víte co je skrytá reklama a jaký je machanismus působení na člověka.
Doplňuji:
Tak pravdu má kerberus !!!
Skrytá reklama je vysílána tak, že ji člověk nepostřehne ale mozek ano. Z 24 snímků za sekundu jsou třeba dva snímky reklama.Sice se mně tomu moc nechce věřit, ale je dokázáno že to mozek registruje..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

nebo-li podprahové vnímání. Znamená to,že na Vás působí reklamou,která je upravena tak,aby jste ji neviděl,ale pouze ji vnímal. Je to nevědomé vnímání,nějaké informace, je to dost složité to fundovaně vysvětlit.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Novu moc nesleduji, i když čtu o pokutách, které dostává.
Např. odkaz na určitého výrobce - skrytá reklama. Někdy se objeví v tisku článek o kvalitě jídla v různých restauracích. Pokud autor vyjádří svůj názor bez dalších informací (tedy bez telefonního čisla, místa apod.) nejde podle mne o skrytou reklamu. Jindy může poskytovat službu svému příteli, takže píše něco jiného než pravdu. Lze poznat z formulace informace. To bych považovala za skrytou reklamu.

Snažím se, abych se reklamou nenechala moc ovlivnit.


Avatar uživatele
Pokročilý

skrytá reklama: například, když v nějakém filmu nebo pořadu pijí Coca Colu nebo Mattoni a nápis nápoje je natočen tak, abychom ho viděli.


Avatar uživatele
Bronzový

Skrytá reklama je dost obecný pojem, alep ochopil jsem že má "Mosoj" na mysli podprahovou reklamu, tzv. tu co viditelně nevidíme, ale vnímáme ji (viz."Kerberus").

nejedná se o žádná loga apod., to je jednoduše nevyžádaná reklama.

Podprahová reklama-přímo "Podprahový signál", je podle nejnovějších studií budoucnost reklamy, jde o to že Vám ve filmu několikrát za sebou problikne slovo "napí se" nebo "zívni" a vy to nevědomky, neplánovaně uděláte (vzpomenete si že máte žízeň apod.) Podobné testy dělali v pořadu "Šílená věda" na TV Cool.

Více na :
http://cs.wikipedia.org/…

Zdroj: cs. wikipedia. org/wiki/Podprahov%C3%BD_sign% C3%A1l


Avatar uživatele
Bronzový

Pokud v pořadu který nemá s reklamou nic společného se okrajově ale zřetelně objeví výrobek s logem výrobce nebo samotné logo nějaké firmy. Pokud je to provedeno náhodně, například reportér stojí na ulici a za ním je řada reklamních ploch, nebo výlohy plně reklam, potom je to smůla ale vše se dá napravit rozostřením těchto reklam a značek v reportáži, pokud se něco opomene potom jsou za to pokuty. Něco jiného je pokud je to domluvený reklamní tah od výrobce, a vše je narafičeno tak jako náhoda. Pokud praskne tohle, tak to potom teprve padají pokuty.
Doplňuji:
Podprahové vnímání ale není jen skrytá reklama, je to jeden ze způsobů ovlivňování lidí, jakýsi druh manipulace, ale nevěřím že by se právě tento způsob ovlivňování u nás používal. Je totiž přísně zakázaný a jako trest by nebyla jen pokuta.


Avatar uživatele
Bronzový

Jo jo podprahové vnímání už řešil i poručík Columbo.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Asi jsem se opravdu nedokonale vyjádřil.
Měl jsem na mysli tu podprahovou reklamu.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2240
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 1004
Zlatý mosoj 686
Zlatý led 548
Zlatý gecco 534
Zlatý zzzzz 450
Zlatý marci1 440
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý JájsemRaibek 422

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.