autacek

Víte co dělat, když zahouká siréna? A znáte, jak se vyhlašuje jaké nebezpečí?

Odpovědi
Autista

nevím a neznám

Bobek 2

vím, ale neznám

Možná jsem někdy četl, že jsou různé způsoby houkání, ale to nikdo nezná a tudíž na to ani nikdo nemůže spoléhat. Jediná rozumná rada je, že když houkají sirény, tak si člověk má pustit rádio, televizi a podívat se na internet, aby zjistil, co se děje. A kdyby nic z toho nefungovalo, tak to je známkou, že už se určitě něco děje.

Ještě bych sem mohl okopírovat z několika slovníků celou etymologii slova siréna a životopisy všech sirén, dcer Achelóových, ale to ponechám povolanějším. Už takhle se obávám, že mě zase udají za to, že jsem neuvedl zdroj.

Mc Merkurion

vím a znám

… jo >>> vyndu před barák a zeptám se sousedky, co se děje …

Edison

vím a znám

Přitom ten pro všechny je jen jediný… 😁 😁 Existují ještě dva, ty jsou ale určeny především určeným skupinám osob a jen jeden z nich má pro ostatní občany ryze informativní charakter. 😁 😁