CZ Adam

VirtualBox – kritická chyba

Zdravím,co mám dělat když mi nejde spustit VirtualBox.
Píše mi to tuhle hlášku:

Nepodařilo se vytvořit COM objekt VirtualBoxu.

Aplikace bude ukončena

Volaný RC: E_NOINTERFACE (0×80004002)

Odpovědi
a623682@drdr

To se da dost tezko odhadnout. VirtualBoxu neco chybi ke spusteni. A to neco se ovlada pres tzv. automatizaci, a ta automatizace se provadi pres COM (nejedna se o seriovej COM-port, ale o Component Object Model). Aby jsi mohl aplikaci automatizovat (resp. ovladat pres COM), tak je potreba aby o tom system vedel, ze neco takoveho muze povolit – k tomu slouzi tzv. registrace coz zpravidla dela program (ktery se necha ovladat) sam (typicky jsou to programy z baliku MS Office).
Tobe nejakej takovej program chybi, ale bohuzel z popisu problemu nejde zjistit co to je. Asi by hodne pomohl vypis ze systemoveho event loggeru.

Zkus google pro blizsi info.

arygnoc

podľa mňa sa jedná o konflikt na porte 80, čo je klasika.

pri spúšťaní vboxu skúste zastaviť (i na pozadí) najmä rôzne kecálky (skype a pod), prípadne serverové aplikácie (apache), ak máte, zavrite prehliadače a odpojte sa z internetu (port totiž slúži najmä – i keď nie výhradne, na HyperText Transfer Protocol [proste prenos dát z netu]).

všetko skúšajte postupne, či už spolu alebo jednotlivo, proste sa s tým treba pohrať.

led

Pri inštalácii VirtualBox je najlepšie vypnúť všetky nepotrebné programy, dočasne vypnúť aj antivíry (najlepšie v prípade ovypnutia antvivírov dočasne odpojiť na dobu bez ochrany aj od internetu) a takto inštaľovať, pozor pri nastavovaní…
závada: zjavne ide o chybné nasmerovanie štartu virtualbox.exe
citát z fóra (doslovný googlepreklad" :
… teraz sa cítim ako idiot. Skratka som použil k otvoreniu VirtualBox bolo smerujúce k súboru VirtualBox.exe na iný disk môjho počítača. To virtualbox.exe súbor je pre moje Vista inštalácia na mojom počítači, keď som dual boot medzi nimi. Ďakujeme vám za vašu pomoc!…
https://forum­s.virtualbox.or­g/viewtopic.php?f=9&t=2­2723
Pozrite na stránku virtualbox, kde o tejto závade píšu (pozor angličtina):
https://www.vir­tualbox.org/tic­ket/12087

Doplňuji:
mauál, aj pdf:
https://www.vir­tualbox.org/wi­ki/Documentati­on

arygnoc

tak som si to prešiel – jedná sa o vypršanie časového limitu po dotaze na port 80.