Avatar uživatele
Sabina8

Vir policie České republiky – mám to nějak řešit?

Dobrý den, chtěla jsem se podívat online na film. Po kliknutí mi vyjelo spoustu stránek a v jedné psali něco jako „Policie! A že mi bylo odebráno 2000 z Paypal(?)“ Já to v šoku rychle odkřížkovala. Teď ale normálně prohlížeč jde.. Já se v tom vůbec nevyznám,na počítači bývám minimálně. Netuším,co dělat. Mám to nějak řešit? Děkuju :)

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3065 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Buďte v klidu. Je to vir.
Zároveň je to dobrý důvod ke kontrole automatického vytváření bodů obnovení a kontrole zálohy celého disku. Nejhorší varianta dokáže zablokovat bootování z disku. Nemá pak smysl složitě hledat řešení obnovy dat. Disk se jednoduše obnoví ze zálohy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

taky mi to někdy vyskočilo. 2000 na Paypal jsem nikdy neměl, tak jsem byl v klidu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

Existuje asi 1000 verzí tohoto viru. Nejslabší verze jen straší, nejhorší verze šifrují soubory, ke kterým se potom nedostaneš. Takže být Tebou, tak se snažím na Internetu pohybovat co nejopatrněji, nebo začni řešit zálohu dat mimo počítač, abys nepřišla o něco, čeho bys potom litovala.

Info třeba zde: http://www.vi­ry.cz/likvida­ce-fotografii-dokumentu-aneb-novy-policejni-virus-na-scene/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek