Avatar uživatele
tom1993

Vidí každý člověk barvy stejně ? nebo každý vidí jinačí barvy – přeházené atd.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda, anonym, pekynka, anonym před 5000 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pekynka

V sítnici oka jsou dva druhy částic citlivých na světlo. Tyčinky – vnímáme jimi světlo , ale barvu vnímají jen šedomodře, čípky – jejich citlivost na světlo je menší, ale vnímavější za denního světla na barvu. Zdravé oko vnímá červenou, zelenou a modrou barvu, jsou to základní barvy a jejich prolínáním vnímáme barvy ostatní. Oko barvoslepé nerozezná červenou od zelené, to je nejčastější oční vada, je dědičná stejně jako např. barva vlasů a postihuje více muže. Barvoslepost nelze léčit, ale nepředstavuje zásadní problém.
Občas se jen neschodnete na barvě předmětu, lze ho ale nahradit jiným popisem např. zelený dům – dům s terasou uprostřed zahrady a je po problému.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Existuje jakýsi syndrom, který neumím pojmenovat a trpí jím většinou muži. Jde o to, že barvy vidí správně, ale s obtížemi rozeznávají barvu v barvě. Moje manželka např. vidí červené třesně na stromě nebo lesní jahody už zdálky, já je spatřuji až když na ně čumím zblízka. Proto také nejsem zván třeba na sběh jahod a při výpravě na houby sloužím spíše jako bodygard.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Já vidím přeházeně. Ale jinak barvy poznám. Červená je červená, zelená je zelená. Jen na semaforu je červená dole a zelená nahoře. Minule si to ten policajt nechtěl nechat vysvětlit :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

lidí vidí barvy stejně jsou vyjimky ti kteří jsou barvoslepí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fira

Já myslím že je vidí většina lidí stejně.Kdo ne tak je barvoslepí ale to neznamená že barvy nevidí ale většina lidí to vidí zelené a on třeba modré.Můj názor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dobrý den.Dokládám k odpovédím, že jinak vidí barvy mladý človék a jinak tentýž člověk když zestárne. Je to dáno zabarvením očních čoček ve stáří (většinou do hnéda).---ZAJ-PO

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek