manon

Viděli/potkali jste už ve volné přírodě nějaký kolosální kus zvířete? Třeba losa? Nebo jelena, medvěda…

Máte nějaký extra zážitek nebo fotoúlovek jako ta paní, co vyfotila 3 losy najednou? http://www.ces­katelevize.cz/ct24/re­lax/198212-na-sumave-zije-asi-15-losu-turistka-vyfotila-tri-najednou/

Nejlepší odpověď
johana 56

Asi před 20 lety medvěda na dovolené ve Vysokých Tatrách.Najednou se objevil za paní,která si do houští „odskočila“.Naš­těstí to oba dva přežili.

Další odpovědi
venkovan

Prakticky každý večer na sousední zahradě divoká prasata. Dnes čekám, že budou už i na naší. Alespoň prokypří trávník. Za chvilku je jdu zkontrolovat, jestli budou funět blahem.

david22

V USA v Yellowstone park jsem viděl bizona. Dokonce jsem se k němu i přiblížil. Vážil tak alespoň půl tuny.

Damiana

Běžně.
(Může být i kolosální vůl?)

anonym

V 80.letech v Rumunsku jsem viděla na konci pastviny medvěda, který se „pásl“ na padlé ovci. V Tádžické SSR jsem viděla, jak sokolník na koníkovi ulovil s orlem vlka a byl to můj největší lovecký zážitek. Nasypat zvěři a pak s kulovnicí čekat na posedu je podle mne zbabělost. Před cca 25lety jsem trochu bloudila na koni po lese meziJ.Hradcem a Novou Bystřicí a narazila jsem na losí krávu. Těžko říct, kdo byl ze zůčastněných více překvapen. Když jsem se později ptala odborníků, tak prý se jednalo o zvíře z Polska, které se zde zdržovalo jen přechodně.

jwood

Jednou jsem potkal divočáka. Bachyni a sedm selat. Bohužel jsem neměl foťák. Socha z kamene by asi stačila pořídit nějaký snímek 🙂.

honza19hk

ano kance a hned jsem ho zastřelil.Co se týče paroháčů ,tak na čekané minimálně jednoho vždy vidím.

baghira

V lese za barákem jelena, na Slovensku medvěda, jednou na čundru mi oňuchával stan divočák. Ve Skotsku tuleně :)

marijakes

Já ne, ale můj táta potkal medvěda na Vyhorlatu. Pohádali jsme se, protože jsem ztratila foťák (flexaret) a tak šel k autu jinou cestou. Sice značenou, ale viditelně zarostlou a nepoužívanou. Čekali jsme na něho s obavami dvě hodiny, dostavil se bledý, slabý a líčil nám setkání s medvědem, který se tam údajně pásl na malinách. je to možné jak teoreticky, tak prakticky, ale stejně jsme mu nevěřili. V Malé Fatře potkala jedna turistka z našeho zájezdu medvěda. Ona se málem zhroutila, její manžel ho vyfotil a měli jsme ho na nástěnce v práci jako zájezdový zážitek.

RyuzakiKate

Tak tenhle týden jsem zrovna projížděla autobusem kolem auta, na kterém byl složenej chudák jelen, zřejmě vběhl do silnice… Jinak tu jsou k vidění srnky i jeleni celkem často, kdysi nám chodili na zahradu okusovat stromky, až je táta musel hnát pryč.

manon

Damiana: No může, ale já myslela spíš něco, co bežně nepotkáš na každém druhém rohu :D

Damiana

🙂
Když to je pak těžký…:-)))))
Ale jednou nám přešli(!), fakt, normálně v klidu(!) přešli, přes silnici tři obrovští jeleni. Nedělám si legraci. Bylo to před dvěma lety, navečer u Jáchymova. Bylo dost sněhu (v polovině října!!!) a tak jsme naštěstí jeli hodně pomalu. Pálit to, tak už si tady s tebou nejspíš nepíšu. Vynořili se z lesa jeden po druhém a pomalu si to štrádovali přes úzkou silnici. Docela strašidelný zážitek.

manon

Já Ti věřím, ani přísahat nebo dávat čestné slovo nemusíš – já viděla to samé, akorát jen jednojmo a bez sněhu a pěšky :) O to menší se člověk před tím kolosem cítí.
Jinak jelen v autě – nic moc, to už jde o život…

Damiana

Díky za důvěru…;-)
Ale fakt je, že jsem si do té doby neuvědomila, jak může být jelen obrovský, zjevili se tak patnáct dvacet metrů před námi a jak píšu, jeli jsme krokem. I tak – od té doby, respekt.:-)

manon

marijakes: No medvěda na Slovensku bych klidně věřila. Nevím, kdy ho viděl táta, ale teď jsou tam už poměrně „přemnožení“.
A kdo má v tu chvíli sílu fotit je buď hrdina nebo blázen :)

marijakes

Manon, my jsme si ho jen dobírali, že mu nevěříme. 5íkali jsme mu, že ho měl vyfotit (nemohl, ztratila jsem foťák) Bylo to v roce 1974. Ze Slovenska se medvědi toulávají i k nám do Beskyd, ale zatím jsem ho nepotkala. I když jsme dostali instrukce, co máme v daný okamžik dělat, nevím, zda bych to zvládla.

marijakes

jwood

měl jsi štěstí, že vítr foukal od bachyně k tobě, být to opačně, tak bys je stejně nevyfotil, i kdybys měl foťák.

bolak

já stejně jako pani > http://img.ih­ned.cz/attachmen­t.php/150/315­57150/v3BD7GHJLOj­kl6Wbdefghpy1STUw2Am­n/LOSY-fortuna-010.jpg

bolak

a tři najednou!!

manon

bolak: vidím jen jedno – zlatou rybku a kde je příroda? Jestli je to rébus, tak mám zatmění…

manon

Fuj, jen jsem to odklikla, tak mi ty 3 losy došly :)) Ale příroda chybí.