Avatar uživatele
manon

Viděli/potkali jste už ve volné přírodě nějaký kolosální kus zvířete? Třeba losa? Nebo jelena, medvěda…

Máte nějaký extra zážitek nebo fotoúlovek jako ta paní, co vyfotila 3 losy najednou? http://www.ces­katelevize.cz/ct24/re­lax/198212-na-sumave-zije-asi-15-losu-turistka-vyfotila-tri-najednou/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, anonym, david22, anonym před 4216 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
johana 56

Asi před 20 lety medvěda na dovolené ve Vysokých Tatrách.Najednou se objevil za paní,která si do houští „odskočila“.Naš­těstí to oba dva přežili.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Prakticky každý večer na sousední zahradě divoká prasata. Dnes čekám, že budou už i na naší. Alespoň prokypří trávník. Za chvilku je jdu zkontrolovat, jestli budou funět blahem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
david22

V USA v Yellowstone park jsem viděl bizona. Dokonce jsem se k němu i přiblížil. Vážil tak alespoň půl tuny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Běžně.
(Může být i kolosální vůl?)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

V 80.letech v Rumunsku jsem viděla na konci pastviny medvěda, který se „pásl“ na padlé ovci. V Tádžické SSR jsem viděla, jak sokolník na koníkovi ulovil s orlem vlka a byl to můj největší lovecký zážitek. Nasypat zvěři a pak s kulovnicí čekat na posedu je podle mne zbabělost. Před cca 25lety jsem trochu bloudila na koni po lese meziJ.Hradcem a Novou Bystřicí a narazila jsem na losí krávu. Těžko říct, kdo byl ze zůčastněných více překvapen. Když jsem se později ptala odborníků, tak prý se jednalo o zvíře z Polska, které se zde zdržovalo jen přechodně.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
jwood

Jednou jsem potkal divočáka. Bachyni a sedm selat. Bohužel jsem neměl foťák. Socha z kamene by asi stačila pořídit nějaký snímek 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

ano kance a hned jsem ho zastřelil.Co se týče paroháčů ,tak na čekané minimálně jednoho vždy vidím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

V lese za barákem jelena, na Slovensku medvěda, jednou na čundru mi oňuchával stan divočák. Ve Skotsku tuleně :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marijakes

Já ne, ale můj táta potkal medvěda na Vyhorlatu. Pohádali jsme se, protože jsem ztratila foťák (flexaret) a tak šel k autu jinou cestou. Sice značenou, ale viditelně zarostlou a nepoužívanou. Čekali jsme na něho s obavami dvě hodiny, dostavil se bledý, slabý a líčil nám setkání s medvědem, který se tam údajně pásl na malinách. je to možné jak teoreticky, tak prakticky, ale stejně jsme mu nevěřili. V Malé Fatře potkala jedna turistka z našeho zájezdu medvěda. Ona se málem zhroutila, její manžel ho vyfotil a měli jsme ho na nástěnce v práci jako zájezdový zážitek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Tak tenhle týden jsem zrovna projížděla autobusem kolem auta, na kterém byl složenej chudák jelen, zřejmě vběhl do silnice… Jinak tu jsou k vidění srnky i jeleni celkem často, kdysi nám chodili na zahradu okusovat stromky, až je táta musel hnát pryč.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
manon

Damiana: No může, ale já myslela spíš něco, co bežně nepotkáš na každém druhém rohu :D

před 4215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

🙂
Když to je pak těžký…:-)))))
Ale jednou nám přešli(!), fakt, normálně v klidu(!) přešli, přes silnici tři obrovští jeleni. Nedělám si legraci. Bylo to před dvěma lety, navečer u Jáchymova. Bylo dost sněhu (v polovině října!!!) a tak jsme naštěstí jeli hodně pomalu. Pálit to, tak už si tady s tebou nejspíš nepíšu. Vynořili se z lesa jeden po druhém a pomalu si to štrádovali přes úzkou silnici. Docela strašidelný zážitek.

před 4215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Já Ti věřím, ani přísahat nebo dávat čestné slovo nemusíš – já viděla to samé, akorát jen jednojmo a bez sněhu a pěšky :) O to menší se člověk před tím kolosem cítí.
Jinak jelen v autě – nic moc, to už jde o život…

před 4215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Díky za důvěru…;-)
Ale fakt je, že jsem si do té doby neuvědomila, jak může být jelen obrovský, zjevili se tak patnáct dvacet metrů před námi a jak píšu, jeli jsme krokem. I tak – od té doby, respekt.:-)

před 4215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

marijakes: No medvěda na Slovensku bych klidně věřila. Nevím, kdy ho viděl táta, ale teď jsou tam už poměrně „přemnožení“.
A kdo má v tu chvíli sílu fotit je buď hrdina nebo blázen :)

před 4215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marijakes

Manon, my jsme si ho jen dobírali, že mu nevěříme. 5íkali jsme mu, že ho měl vyfotit (nemohl, ztratila jsem foťák) Bylo to v roce 1974. Ze Slovenska se medvědi toulávají i k nám do Beskyd, ale zatím jsem ho nepotkala. I když jsme dostali instrukce, co máme v daný okamžik dělat, nevím, zda bych to zvládla.

před 4215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marijakes

jwood

měl jsi štěstí, že vítr foukal od bachyně k tobě, být to opačně, tak bys je stejně nevyfotil, i kdybys měl foťák.

před 4215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

já stejně jako pani > http://img.ih­ned.cz/attachmen­t.php/150/315­57150/v3BD7GHJLOj­kl6Wbdefghpy1STUw2Am­n/LOSY-fortuna-010.jpg

před 4216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

a tři najednou!!

před 4216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

bolak: vidím jen jedno – zlatou rybku a kde je příroda? Jestli je to rébus, tak mám zatmění…

před 4215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Fuj, jen jsem to odklikla, tak mi ty 3 losy došly :)) Ale příroda chybí.

před 4215 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek