Viděli jste někdy v ČR ve volné přírodě zmiji?

Nejlepší odpověď
gecco

Jo – rád se ´toulám´, takže mnohokrát…
A ´pár´ jsem si jich i zkusmo chytil…
😉

Další odpovědi
iceT

Já ne,ale přítel a jeho brácha jich každoročně vidí několik.

Zbynas

Ano, několikrát na louce, většinou na nějaké skalce či balvanu.

anonym

Minulý týden se plazila snad 1 a 1/2 metrová hadice z pod uloženého dřeva!

quentos

Ano, ale vzhledem k její plachosti to bylo jen krátce…

anonym

Až do svých 60 let jsem zmije v přírodě neviděl.Vloni a letos už 2×.

Jan Kunčar

Asi před dvaceti lety, na kamenité lesní pasece, ze vzdálenosti a jeden a půl metru. Chvilku jsme na sebe hleděli, potom se zmije odplazila pryč.

Drap

Mnohokrát. I když mi připadá , že poslední léta jich ubývá. Možná je to tím, že se už nedokáži pohybovat tak tiše jako kdysi.

bolak

Naposledy jako dítě, od té doby jsem o mnoho vyrost a navíc se mi ještě o dost zhoršil zrak, takže je možné že jsem nějakou uviděl, ale myslel jsem si že je to jen syčící rozmazanej kus klacku v přírodě, plazící se kamsi pryč.