EKSOT123

Viděli jste někdy na vlastní oči spodnější části kořenového systému pcháče osetu?

Cirsium arvense se uvádí jako užitečná léčivka s antirevmatickým, cytostatickým a protiplísňovým účinkem. Domnívám se, že přestože je tak běžně k vidění, tak VYVOLENÍ, kteří někdy viděli spodnější části jeho kořenového systému, by se u nás dali spočítat na prstech (ruky truhlářovy, jak se říká). Tedy alespoň já, kterému zahradničení není vůbec cizí, jsem zatím neviděl. Ale třeba se pletu a najdou se takoví machři i zde?

Uvádí se, že hmota podzemních částí pcháče o dost převyšuje hmotu nadzemní a na silně zaplevelených místech je v přepočtu až 80 tun kořenů pcháče na hektar. Obrázky:
https://www.go­ogle.cz/search?q=%22RO­OT+SYSTEM%22+CIR­SIUM+ARVENSE+&gl=cz&tb­m=isch&source=hp&biw=1­482&bih=746&e­i=591-ZP3SPKKnkdUP6­vKmEA&iflsig=A­OEireoAAAAAZH7r-CRNIrn3jw96A_Cqy9­szq3dseZED&ved=0a­hUKEwi94pSsja7_Ah­WiU6QEHWq5CQIQ4dUD­CAc&uact=5&oq=%22RO­OT+SYSTEM%22+CIR­SIUM+ARVENSE+&gs_lcp=C­gNpbWcQAzoECA­AQAzoICAAQgAQ­QsQM6CwgAEIAE­ELEDEIMBOgUIAB­CABDoICAAQsQMQgwE6BwgA­EBMQgAQ6BggAE­AcQHjoICAAQBRA­HEB46CAgAEAgQBxA­eUABY7rMBYIi_AW­gAcAB4AIABW4gB8g-SAQIzMJgBAKABA­aoBC2d3cy13aXo­taW1n&sclient=im­g#imgrc=OY-uzI3RmIaDFM

https://www.go­ogle.cz/search?q=%22KO%C­5%98ENOV%C3%9D+SYS­T%C3%89M%22+PCH%C3%81%C4­%8C+OSET&gl=cz&tb­m=isch&source=hp&biw=1­482&bih=746&e­i=6dp-ZMHZHpmhkdUP-_29wAc&iflsig=A­OEireoAAAAAZH7o-Ui6cQjwHo38EOq­pnHpf5K_Q4_Av&ved=0a­hUKEwiB8tW-iq7_AhWZUKQEHft-D3gQ4dUDCAc&u­act=5&oq=%22KO­%C5%98ENOV%C3%9D+SYS­T%C3%89M%22+PCH%C3%81%C4­%8C+OSET&gs_lcp=C­gNpbWcQA1AAWAB­g_RBoAHAAeACA­AU2IAU2SAQExmA­EAoAECoAEBqgEL­Z3dzLXdpei1pbWc&scli­ent=img#imgrc=re0XpmZ1­comvtM

Nejlepší odpověď
Drap

Viděl, ale jen část. Vykopat rostlinu s celým kořenovým systémem je v podstatě nemožné.