Katy81

Vertikálne žalúzie – náhradné diely?

Zdravím,
prednedávnom som sa sťahovala do nového – prenajatého – bytíku.

Sú tu super vertikálne žalúzie, ale v jednej izbe na balkónových dverách je jednak iba polovica tých látkových „lamiel“ a jednak tie „háčiky“ (neviem, ako to mám inak nazvať), na ktoré sa tie lamely hore v tej lište uchytávajú, sú tiež spolovice polámané – je to mäkký priesvitný plast, a navyše tie lamely odtiaľ treba fakt „vypákovať“, takže sa nedivím, že je to zlomené, tiež sa mi teraz podarilo asi dve ďalšie zlomiť…ktorý blbec vymyslel takýto systém…no ale o inom som chcela 😁

Neviete mi náhodou poradiť, kde by sa (a či vôbec) dali zohnať tie „háčiky“? Skúšala som to hľadať, ale pod náhradnými dielmi do vertikálnych žalúzií mi to nájde všetko možné, len nie toto (retiazky, závažia,…).

V tej izbe mi pri balkón. dverách fakt všetky lamely netreba, ale chcem ich „presunúť“ na druhú polovicu, aby mi slnko nesvietilo na televízor. Teda aby sa tomu dalo rozumieť – teraz visia na tej polovici od steny do polky dverí, chcem aby viseli od polky dverí k druhej stene, lenže tam práve sú tie polámané „háčiky“ ☹

Ďakujem za rady.

Nejlepší odpověď
anonym

Nejsnáze je koupíš ve firmě, která takové žaluzie montuje – nejlíp podle místa bydliště, pro takové drobnosti nemá cenu jezdit daleko.

Další odpovědi
vesely-karel

Souhlasím s mowla, určitě je má každý správný výrobce. Vřele můžu doporučit například společnost Maron – koukněte sem a třeba narazíte na to, co hledáte http://maron.cz/sti­nici-technika/ A nebo je zkuste kontaktovat