Kajoch

Věříte na placebo efekt?

Už tu tahle otázka kdysi dávno padla.Ale moc odpovědí nepřišlo a tak ji dávám po nynější vlastní zkušenosti i já.

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že placebo funguje, protože psychika ovlivňuje tělesný stav.

Třeba u klasické medicíny, že dražší a vychvalovaný lék je lepší než ten, který „má špatnou“ pověst.

Léčím se pomocí alternativní medicíny, bylinky i homeopatika u mě zabírají, i když mnozí je považují za neúčinné. Nejde o klasické léky, ale pomáhají. Stejně jako akupunktura. To vše vyvolá léčebný efekt. Zda je to placebo?:

Placebo se používá i při testování nových léků.

Vycházím z toho, že lékař léči, příroda uzdravuje. Bylinky považují za víc než . placebo.

V placebo nevěřím u mnohých potravinových doplňků, které jsou navíc předražené, a ti, kdož je prodávají, jsou často nesolidní. Přípravky neobsahují to, co by měly, a zpravidla ani víra nepomůže.

Další odpovědi
Kelt

Víra se opírá o nějaké předpoklady. Víra je určitý filtr, jak vnímáme události, zkušenosti. Jsou případy, kdy byl placebo efekt potvrzen. Ale jestli chceš statistiku, v kolika případech to funguje a ne, tak nevím. Myslím, že jsem na to něco psal, takže tam máš i moji odpověď. Ale jestli vezmeš pár Američanů a uděláš s nimi pokus na potvrzení Placebo efektu a vyjde ti úspěšnost 75% a totéž se stejným počtem lidí u nás a dostaneš 45 % úspěšnost, tak to nic nedokazuje. To sloveso se ti nehodí do otázky. Ale jestli si myslíš, že si udělám citronovou šťávu a když ji vypiji a budu přesvědčen, že je to životabudič, který ze mne udělá Supermana se schopností znát výherní čísla v nejbližším tahu a mít erekci podle přání, tak tomu nevěřím.

zjentek

Placebo efekt pracuje naprosto geniálně. Stačí jen chtít a při správné aplikaci myšlenky můžete okamžitě měnit svůj niterný svět, třeba zfleku přestat kouřit. Stačí si být jistý tím, jak s vámi jediné potáhnutí zdravotně „zamává“ a on jediný čoud pak s vámi skutečně TAK ZACLOUMÁ, že následný strašný pocit z možného zdravotního trauma nebudete chtít zažít už nikdy více a rádi se podobné zkušenosti v budoucnu dobrovolně vyhnete. Člověk si nemusí lhát, že je nekuřák. Stačí STRACH Z POTÁHNUTÍ a je to. Zkuste. Záleží na síle vaší konkrétní představy. Funguje to. Není zač (;

Hlada

To není věc víry. Placebo je ověřený fakt a na jeho základě se ověřuje např. účinnost léčiv. Proč tomu tak je ale není dosud vědecky vysvětlené.

Kepler

Věřím. Říká se věř a víra tvá tě uzdraví. Myslím, že takhle fungují (pokud vůbec) i homeopatika.

zjentek

Kelte plně tě chápu. já bych ho taky někdy potřeboval schovat do kalhot, ať normál visí, ale neporučíš větru dešti…

Kajoch

Mně osobně docela pomohla,ale jak se dalo předpokládat zase po asi 3 týdnech zase odezněla…škoda.