Andy.vlk

Velká písmena ve slovech

Potřebuji poradit s několika slovami, zítra píšeme diktát a já se na něj chci dobře připravit.

STARÉ MĚSTO PRAŽSKÉ
MALÁ STRANA
HUSITÉ
JIŽNÍ ČECHY
KLATOVSKÉ OBYVATELSTVO
STRANA ZELENÝCH
SVATÝ VÁCLAV

Nejlepší odpověď
panenka

Staré Město pražské
Malá Strana
husité
Jížní Čechy
Klatovské obyvatelstvo
Strana zelených
Svatý Václav
dej si to do vyhledávače a odpověd si určitě najdeš

Další odpovědi
dougie

Strana zelených
husité
Malá Strana
jížní Čechy
svatý Václav
Staré Město pražské
klatovské obyvatelstvo

  • tohle jsem našla v příručce pravidla českého pravopisu

tom004

Správně je Jižní Čechy.

janesis

borok, každý radí jinak :)))

arygnoc

teď jsem to četl (takový malý průvodce českou gramatikou).
Velká písmena se píšou:
ve jménech osob (Václav Klaus), zvířat (liška Bystrouška, Míca [kočka], Milka [kráva]), významných staveb (Pražský hrad), zeměpisných názvů, názvů národností (Čech, Slovák, ale už černoch, asiat), náboženských symbolů (z úcty: Bůh, Aláh), v dopisech (Vy, Vám, Tě), významných událostí (Únor 1948, Velká říjnová revoluce, Velikonoce, Vánoce), kultúrních děl (Památník bla bla), …

no snad jsem nezapoměl na něco.

Děda Louda

Nevím, nevím, jak se ti podaří připravit na diktát se slovami.