Terryle

„Velká holka“ A380 měla první vážný problém, co si o ní myslíte?

http://zpravy­.idnes.cz/obri-airbus-a380-nouzove-pristal-v-singapuru-shorel-mu-jeden-z-motoru-1gx-/zahranicni.as­p?c=A101104_071258_zah­ranicni_stf

Největší letadlo světa, Airbus A380. Co si o něm myslíte? Obecně z létání nemám strach. Ale z tohohle kousku mám rozpolcené pocity – jeho velikost mě naplňuje úžasem, ale taky mě z ní mrazí. Až se tomuhle mackovi něco stane a bude tam napraných nějakých 500 lidí, bude to síla. Je to obrovský, těžko manévruje, potřebuje dlouhou dráhu… Má podle vás vůbec smysl takhle extrémně navyšovat kapacitu, když letadla obvykle nelítají plná?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jsou to kolosy ,člověk žasne co se vůbec udrží ve vzduchu. Bylo to první co jsem ráno četla když jsem zapnula pc.

Ono stačí ,když člověk sedí v letadle kde je cca 250cestujících a začnou turbulence a co takový kolos …? No asi s ním nikdy nepoletím -raději to nechci vědět.

Další odpovědi
anonym

  • „Airbus A380 letěl na tři motory, čtvrtý se vezl“
  • „Vrcholí jednání o prodeji stovky letadel Airbus čínským společnostem za zhruba 10 miliard dolarů“

… no třeba je to jen náhoda 🙂

///

A proč tak velká letadla ?

  • Třeba kvůli ekologii, když si rozpočítáte emise na jednoho cestujícího zjistíte že je A380 ekologičtější než osobní automobily jeho cestujících které by měly ujet stejnou trasu

escrito

Na všem novém se vychytávají chyby

Terryle

Koukám, že to tu trošku umřelo, tak zkusím otázku oživit.
Hanulka11: tak zrovna turbulence by tohle letadlo mělo zvládat líp než ty menší – jak je velký a těžký, tak ho jen tak nějakej poryv větru „nerozhodí“. Ale v jinejch situacích má zase oproti malým nevýhody.

Ge0rge: Jasně, je to především ekonomický tah, provoz jednoho obřího letadla vyjde levněji než provoz dvou středních. Ale stejně se tahle kráva v 99% případů nezaplní… v klidu mohla být o třetinu menší, byla by lehčí a náklady by ještě klesly. Jenže holt Airbus chtěl mermomocí trumfnout Boeing, řekla bych… :o/

escrito: Tentokrát se zdá, že je problém v motorech konkrétního výrobce (RR Trent 900 – http://en.wiki­pedia.org/wiki/Ro­lls-Royce_Trent). Ta řada motorů se vyrábí už snad 20 let a konkrétně tenhle typ je v provozu snad šest let,takže to nebude vyloženě vychytávání vad na novým výrobku… Spíš to asi vypadá na chybu údržby. Tak jako tak nic potěšujícího… :o/ technický problémy se dají eliminovat, lidskej faktor bude selhávat vždycky :o/