annas

Vedete občas „žabomyší války?“

Z které doby pochází toto spojení a jaký je jeho význam?

Nejlepší odpověď
anonym

je to bezvýznamný malicherný spor,tento pojem je od Homéra,a nemám ráda žádné hádky ani ty malicherné

Další odpovědi
vagra

Pojem žabomyší války,vznikl už v pátém století před Kristem.Byla to parodie na Homérovu Ilias.Popisuje válku,kterou podnítila smrt myšího vůdce,kterého nechal utopit žabí král.
Na popud Hery,se do sporu žab a myší vmísí Zeus. S jeho pomocí, tuto válku ukončí obrovští krabi,ve prospěch žab.
V dnešní době jde o bezvýznamný spor,který někdy,může mít kruté následky.
Spory takového charakteru, jsem nikdy nevedl,nevedu a vésti nehodlám.
:)

Zdroj: V.E.

Michal

Jen myší......