Věděl by někdo?

o nějakém fíglu,triku,me­todě,jak lze alespoň částečně zabránit malému,roztomilému psíčkovi,aby celý den neprováděl štěkovytí? Je to pes souseda,ten není celý den doma a miláčkovi se zřejmě stýská.Takhle když se vrátím z noční a mám ten hovězí nápad jít si lehnout.......
Doplňuji:
Vidím,že si koupím bagristická sluchátka.

Nejlepší odpověď
kropitko

nevím,netuším,ne­závidím.Řekně­te to sousedovi,třeba to nějak vyřeší. Nebo se s ním domluvte a psa mu hlídejte,třeba nebude štěkat,když nebude doma sám.

Další odpovědi
Ciril

Prodává se a zručný kutil by vyrobil přístroj, který snímá hluky a vysílá zvuk, který člověk neslyší. Názorně. Pes štěkne, přístroj to uslyší a vydá zvuk o vysokém kmitočtu, který člověk neslyší, ale tomu psovi je silně protivný. Pes po těchto zkušenostech si obvykle rozmyslí, zda má či nemá štěkat. Asi bych ten přístroj přiložil reproduktorem ke zdi sousedního bytu a zapínal bych ho jen v případě potřeby (sousedské vstahy). Musíte prohledat net odpuzovače zvířat (krtci, myši, kuny, komáři a p.)

Michal

Promluvte se sousedem a pokuste se o dohodu.Ostatní je v rukou toho pána,při nejhorším půjde pes do útulku.A to ho lituju,taky mám psa.

Zdroj: život

anonym

já bych se s tím psem pomalu skamarádil,a potom až bych se chtěl vyspat,tak bych ho vzal k sobě,on by si lehnul ke gauči,já na gauč a spali bychom oba jako,když nás hodí do vody.

Sini-Minis

Docela pochybuji o tom, že domluva sousedovi nějakým způsobem zabere, protože si neumím představit, jak následně bude domlouvat on svému psovi, aby tolik nevyváděl a jak mu to bude vysvětlovat, že od sousedů přišly na adresu jeho štěkání stížnosti :o) A i kdyby se pes tvářil, že rozumí, tak stejně o respektování a zachování tichého režimu v době nepřítomnosti páníčka se dá pochybovat. Ten to neovlivní, když není doma. A moc nevěřím tomu, že by ho dal někam pryč do útulku, jak tady bylo někým zmíněno. Aspoň já bych tedy našeho hafáka pryč nedala v žádném případě.

U našich sousedů jsme měli před nějakou dobou podobný problém s velice hlučným štěkáním a to nebydlíme v bytě, ale v domku a kdykoliv jsme šli na naši zahradu, tak jejich pitbulové na nás doráželi přes pletivový plot a štěkali jako kdyby je na nože brali – doslova „ŘVALI“!!! Nedalo se to vydržet, protože kdykoliv jsme tam šli a oni byli puštění, tak jsme neslyšeli ani vlastní slovo, takže jsme to s nima řešili a jediný možný způsob byl, aby místo pletivového plotu postavili pevný zděný. Od té doby naprostý klid. Psi nás nemají na očích, takže se to tím vyřešilo a my máme nejen klid, ale i soukromí :o)