Avatar uživatele
Rokio

Vede spořádaný život člověk, který je soustavně nevěrný a opakovaně se dopouští cizoložství?

Může to být důvod k vydědění?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 962 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Odpoveď byla označena jako užitečná

Bohužel se dnes nevěra považuje za „běžnou“. Stačí se podívat na manželství a mladé milenky našich politiků, podnikatelů, ale samozřejmě i „ostatních“ lidí. ☹
Mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig uvádí, co se považuje za důvod „vede trvale nezřízený život“ k vydědění:
„Zjednodušeně lze tedy říci, že člověk, který se dlouhodobě opíjí, nestará se o rodinu, zanedbává péči o děti, peníze prohrává v automatech, fetuje či jinak se vyhýbá normálnímu stylu života a ubližuje svému okolí, pak žije právě nezřízený život a jeho rodina má plné právo jej připravit o právo na rodinný majetek“.
Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/cer­na-kronika/soud-definoval-nezrizeny-zivot.A120416_095­657_krimi_cen

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Rokio Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Podívej se na klasiku – Anna Karenina. Každý měl milenku, ale nedával to veřejně najevo. Naopak, společnost se ukazovala, že svátost manželství a věrnost, je nade vše. Anna Karenina veřejně ukázala na svou lásku a byla odsouzena společností.
Takže záleží na pohledu a názorech.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Herjulfson

Ještě jsem to ani nečetl a už je otázka zamčená, a to mě tady baví .. bravo. Nejsem si jist, ale nevěra a vydědění? Ještě tak v případě dědictví po maželce, kterou podváděl, protože po nikom jiném z její strany moc asi dědit nebude. Na druho stranu se mi vždycky líbí to rychléo škatulkování lidí. Myslím tím jak hned všichni vidí model – on je děvkař a ona kurva. Taky Marci píše, že se „vyhýbá normálnímu stylu života“. A co je to ten normální styl života. Třeba je v tomto případě on naprosto normální a naopak ona je frigidní … a on je s ní jen kvůli dětem. Kdo se potom vyhýbá normálnímu stylu života? Každá mice má dvě strany.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony