Rokio

Vede spořádaný život člověk, který je soustavně nevěrný a opakovaně se dopouští cizoložství?

Může to být důvod k vydědění?

Nejlepší odpověď
marci1

Bohužel se dnes nevěra považuje za „běžnou“. Stačí se podívat na manželství a mladé milenky našich politiků, podnikatelů, ale samozřejmě i „ostatních“ lidí. ☹
Mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig uvádí, co se považuje za důvod „vede trvale nezřízený život“ k vydědění:
„Zjednodušeně lze tedy říci, že člověk, který se dlouhodobě opíjí, nestará se o rodinu, zanedbává péči o děti, peníze prohrává v automatech, fetuje či jinak se vyhýbá normálnímu stylu života a ubližuje svému okolí, pak žije právě nezřízený život a jeho rodina má plné právo jej připravit o právo na rodinný majetek“.
Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/cer­na-kronika/soud-definoval-nezrizeny-zivot.A120416_095­657_krimi_cen

Další odpovědi
Kelt

Podívej se na klasiku – Anna Karenina. Každý měl milenku, ale nedával to veřejně najevo. Naopak, společnost se ukazovala, že svátost manželství a věrnost, je nade vše. Anna Karenina veřejně ukázala na svou lásku a byla odsouzena společností.
Takže záleží na pohledu a názorech.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Herjulfson

Ještě jsem to ani nečetl a už je otázka zamčená, a to mě tady baví .. bravo. Nejsem si jist, ale nevěra a vydědění? Ještě tak v případě dědictví po maželce, kterou podváděl, protože po nikom jiném z její strany moc asi dědit nebude. Na druho stranu se mi vždycky líbí to rychléo škatulkování lidí. Myslím tím jak hned všichni vidí model – on je děvkař a ona kurva. Taky Marci píše, že se „vyhýbá normálnímu stylu života“. A co je to ten normální styl života. Třeba je v tomto případě on naprosto normální a naopak ona je frigidní … a on je s ní jen kvůli dětem. Kdo se potom vyhýbá normálnímu stylu života? Každá mice má dvě strany.