darysa

Ve svém domě máme volný byt, který chceme pronajmout, ale realitní kancelář chce na nás kupní smlouvu. Má na to právo?

Je k pronájmu bytu přes realitku nutná kupní smlouva?

Nejlepší odpověď
Hlada

O právu nelze hovořit. Provozování realitní kanceláře je živnost volná oznamovací, vše je věcí dohody. Nejspíš si realitka chce ověřit, že byt, který nabízíte k pronájmu je vaším vlastnictvím. To je možné pochopit. Co je ale divné že si to neumějí zjistit z katastru nemovitostí. Měli byste se obrátit na skutečné odborníky nebo si nájemníka sehnat sami.

Další odpovědi
Rocky

Dělal jsem makleře a vím že Kupni smlouva je jí k ničemu pozná to na katasrtu nemovitostí a nebo kupní smlouvu jen ukázat,ale nedávat je to zbytečné.
Vše si šikovný makleř najde.

terry

Myslím, že kupní smlouva není potřeba. Zkuste jinou realitku.

Salvaje

Můj přítel dělal realiťáka a nikdy kupní smlouvu nepotřeboval – vše si hledal na katastru nemovitostí…
Možná bych se zaptala, proč na tom trvají.