Oprah

Ve škole nám zadali práci na téma prodej ledviny-legální nebo nelegální…

nedávno se objevílo,že lidé jsou schopni prodat svou ledvinu za peníze aby se dostali z finanční tísně.Zajímá mě názor co nejvíc lidí a jestli mi pomůžete najít proč je to u nás zakázáno a naopak ve kterých evropských státech je to povoleno.Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Otázka nesprávně formulována, neboť:

  1. Jednalo se o ojedinělý případ v Severočeském kraji a dlužník spíše chtěl demonstrativně upozornit na svoji bezvýchodnou situaci (při vzniku jeho dluhů na firemním podnikání, je patrné, že si do značné míry rozpůjčoval vlastní vinou).
  2. Nelegální je to v celé EU, a proč? Jednotná a společná legislativa to nepovoluje.
  3. Sice bych tě měl odkázat na zákonodárce (je to i na netu), ale stačí na to jednoduchá logika.

Zákonná úprava má zabránit zotročujícímu kupčení s lidskými orgány. Právě proti mafiím, které obchodují kromě orgánů i s drogami, bílým masem, vydírají, vymáhají výpalné, vraždí na objednávku apod.

Další odpovědi
jmhad

Je vidět,že školy připravují své absolventy na tvrdou realitu života.Ale protože naši zákonodárci ji zatím nepoznali,o prodeji orgánů zatím neuvažují.