Rokio

Ve kterém roce v Česku se už běžně neprodávaly televize ve tvaru krychle?

A kdy už většina domácností neměla tento typ televiz?

Mám na mysli ty tlusté a těžké televizory.

Odpovědi
led

V roku 1967 skončila výroba CRT televízorov v Tesla Pardubice a Tesla Orava tak získala monopol pre výrobu (CRT) katodových televízorov (to je tá veliká sklenená obrazovka).
Pokiaľ pamätám posledný vyrobený CRT TV na území Československa bol Tesla Color 439 z roku 1991. Ale dokedy bol v obchodoch dostať „CRT TV“ je otázkou skôr pre fanatikov tv vysielania a histórie vysielania TV signálu. Po prechode na terestrálny digitálny signál a zrušení analógového vysielania v strednej Európe, tieto televízory bez meniča anologo-digitálneho signálu stratili svoje opodstatnenie

elkon

Nikdy neměly tvar krychle, zopakuj si geometrii. Nerozeznáš hranol od krychle.

led

elkon, krychle v prípade crt tv, možno budete prekvapený, ale našli sa medzi nimi aj tvarovo prijateľné kocky (s rozdielom strán pár centimetrov). Napríklad malé prenosné tv, prípadne aj monitory v televíznych štúdiách (tie sa naozaj balili aj do kockovitých bedien.