Rommart

Včera jsem po slovní roztžce byl fyzicky napaden spolubydlícím Ro­mem.

Dnes ráno jsem měl i silné bolesti hlavy a po včerejším útoku rozseknutý ret cca 1cm a rovněž i ďasno, vypadlou plombu. V práci jsem si dnes vzal na zbytek směny volno.Mám jít nejdříve k lékaři a poté podat na PČR Trestní oznámení. Nebo jak mám postupovat aby jeho skutek nezůstal bez potrestání?Není to jeho první přečin.

Nejlepší odpověď
anonym

Ježíši!!! A co se stalo jemu?
Dělám si legraci s ohledem na praktiky, které v tomto státě fungují ve smyslu ochrany menšiny, která si tu dovoluje už úplně všechno.

Na PČR zajděte a trestní oznámení podejte nejlépe s dokladem o výsledku lékařského vyšetření v ruce. Nemluvte o Rómovi ani cigánovi, ale o spolubydlícím, aby z toho policie nevyvodila, že se jedná o rasovou diskriminaci.

Můj názor je, že by se tu konečně mělo VŠE řešit spravedlivě, ať je to jakýkoliv občan ČR.
Bohužel, nerozumím tomu, proč nepřizpůsobivému etniku se neustále přiznávají výjimky a privilegia, přesto, že jsou prokazatelně zátěží tohoto státu a slušných lidí.

Další odpovědi
anonym

Co děláš doma?Ať už jsi u lékaře,a pak honem na policii !Máš to lehčí v tom,že je to spolubydlící a ne neznámý Rom.Co už si dovolují je hnus.Včera rozhlasem u nás hlásili:Pozor na silnici směrem Kraslice,jsou odstraněny poklopy na kanálech.Hrůza domyslet,co by se stalo v noci,když není pořádně vidět.Je to tady samá zatáčka,sráz,prostě hory.Je to už označené,a kdo to byl?Uhádne malé dítě.Nedej se,braň se,policii jasně ukaž,že se od nich nedáš opít rohlíkem.Tady to u některých s oblibou dělají,aby měli hoši klid.Já už jsem z toho tak znechucená.

Reuef

mel si zavolat policajty hned v ty chvili kdy te napadl…ted uz to bude tvrzeni proti tvrzeni a pokud nemas svedky tak se pripad odlozi

Jose1f

Příteli, možná tě rozčílím, ale tvůj dotaz se zdá být ne příliš věrohodným. Jestliže tě někdo úmyslně udeřil do obličeje tak, že máš rozseknutý ret cca 1cm a vypadlou plombu, potom je s podivem, že jsi ihned nevyhledal lékaře. Tím spíš, že jsi ráno měl silné bolesti hlavy. Jestli to nemá souvislost s alkoholem, tak to musel být velmi agresívní útok. Vzal sis volno na zbytek směny. Proč asi? Z logiky věci vyplývá, že proto, abys ihned navštívil lékaře. Vždyť zdraví je přece to nejdůležitější, co máš. Jakmile tě lékař prohlédne a zjistí rozsah poranění, oznam mu, že chceš podat trestní oznámení. Při větším poranění je totiž lékař ze zákona povinen informovat policii.
Připrav se na to, že policie bude zjišťovat okolnosti podobně, jako to dělá např. při dopravní nehodě. To znamená, že bude zjišťovat i tvoji míru zavinění. Může se tedy stát, že jeho zavřou, ale že i ty dostaneš pokutu. Přesto bych trestní oznámení podal, pokud si myslíš, že tě útočník poškodil na zdraví. Je to důležité i pro případné budoucí léčení následků. Že byl útočník tmavší pleti, to bude mít na další vyšetřování stejný vliv, jako kdybys říkal, že byl vyšší postavy, s dlouhými vousy apod.
Moje odpověď je: Jít ihned k lékaři. Nečekat, a se ti přitíží. Potom podat trestní oznámení.

Alesh

jj, taky bych řekl, že se jedná jen o účelovou a smyšlenou provokaci. Nehledě na fakt, že všichni nejsou tak špatní … tomuhle zkrátka nelze nevěřit:
Mucha před soudem tvrdil, že dívka s ním šla dobrovolně. „Čichali jsme s kamarády toluen. Pak jsme jeli s tou holkou spolu tramvají, šla stejnou cestou. Šel jsem za ní, jestli nemá cigaretu. Pak jsme šli do lesa, sedli jsme si, měla slzy v očích, a tak jsem jí setřel slzu z tváře. Podívala se na mě a začali jsme se líbat,“ líčil událost téměř jako romantickou selanku mladík s tím, že nakonec došlo k dobrovolnému pohlavnímu styku, po kterém mu měla dát dívka ještě své telefonní číslo.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/krimi/265050-zfetovany-mladik-v-brne-znasilnil-mladou-divku-dostal-devet-let.html?ref=stalo-se