Danina65

Včely přežívají zimu pomocí zásob medu, z čeho přežijí vosy? Existuje vosí med?

Nejlepší odpověď
annas

Jak přežívá zimu sociální hmyz?

"A co sociální hmyz?

Včely si umí uvnitř svého úlu topit. Udržují v něm konstantní teplotu okolo 14 °C, jako palivo jim přitom slouží med.

Hůř jsou na tom čmeláci, vosy a sršně. Celé jejich kolonie hynou a přezimují pouze mladé oplodněné královny."

https://www.pri­rodovedci.cz/bi­olog/clanky/co-dela-hmyz-v-zime

Ano. Některé druhy vos vyrábějí í druh medu, aby mohli krmit nejen „potomky.“

Vosy a med

Existuje-li ve stromě velké hnízdo ve tvaru šedé koule, hmyzem uvnitř pravděpodobně nejsou včely, ale mexické medové vosy, podle entomologa Texasu exas A & M AgriLife Extension Service v San Antoniu.

Tyto vosy jsou menší než včely a jsou neagresivní

Zatímco existuje 16 různých druhů mexických medonosných vos, v Texasu byl objeven pouze jeden druh Tyto vosy jsou vzdálenými příbuznými včel.
Více v odkazu
https://today­.agrilife.org/2013/04/25­/not-bees-honey-wasps/

Další odpovědi
Kepler

Vosy med neprodukují. Přezimují jen oplodněné samice, ostatní členové roje před zimou hynou. Během přezimování nepřijímají potravu, upadnou do zimního spánku. (wiki)