Kate1591

Vadí mýmu křečkovi hlasité zvuky nebo mluvení?

Když udělám hlasitý zvuk, křeček vydává takové hrozně hlasité kňučivé zvuky. Je to tím že m uto vadí nebo proč to dělá :O ?

Nejlepší odpověď
beer

Je to jeho přirozená reakce na okolní zvuky, komunikuje takto. Ozve se například, když uslyší v prázdném bytě příchod majitele, nezhnámý zvuk, atd.
Běžná hlasitost mu vůbec nevadí, ale kravál (třeba vrtačka) mu vadí stejně jako nám, ba i víc..

Další odpovědi
marci1

Křeček stejně jako třeba pes, kočka vydává zvuky – pískavé, kňučivé, někdy trochu jako vrčení. Asi si chce s Vámi povídat. 🙂
Viz : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/krecek-piska

nonnel

Každé zvíře má svoji dobu na odpočinek, na shánění potravy a ti menší na hraní. Domácí zvířátka to mají v genech a ve volné přírodě, když někdo křičí, tak žádné zvíře zvědavě neokukuje křičícího, ale snaží se utéct. Myslím si, že to je akorát naše představa, že nu to nevadí. Rozhodně hluk vadí každému. A to jsou zvířata, jako třeba pes, která slyší mnohokrát více než člověk.