Avatar uživatele
Terryle

Vadí, když do kytce květináče házím jedovaté listy jiné kytky?

Nemůžou se jedovatý látky z listů dostat do hlíny a pak do zasazené kytky? Nebo se rozložením nějak neutralizujou? Případně zkoušeli jste to někdo – a jak to dopadlo? Dík!
Doplňuji:
Burak: Já ne! To mamka!! :o) nechtělo se jí s ofikanejma listama chodit ven, tak je naházela do květináče vedle a až pak jsem zjistila, že ty lístky prý jsou jedovatý. A teď, jak už jsou zalívaný a rozblemcaný, se mi je nechce vybírat a vyhazovat. No zatím ta „odpadní“ žije, tak uvidíme… :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Miroslavst, anonym, BEAES, anonym před 4815 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Terryle,z kazdeho listu nebo stonky se vyparuji latky dane rostliny a tak se stane,ze az se hlina nasyti budes mit po kytickach.Litu­ji,ale je to tak.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Neonka

Já dávám do kompostu všechny uvadlé části různých rostlin i jedovatých.
Vzniklý kompost smíchaný s obyčejnou hlínou dále používám do květináčů pro další výsadbu.
Nezdá se mi, že by přítomnost zbytků jedovatých rostlin těm novým vadila.
Je to moje zkušenost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Nezkoušel, ale pokud chodíš ochc. třeba jeden stromek, taky přestane růst, takže asi to vadí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

no ty jsi číslo:) určitě když se rozkládají tak se znich nějaká substance dostane i do hlíny,ted už jen záleží kolik se do hlíny dostane a jak moc to dokáže půdu poškodit,nebo ovlivnit

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radak

Je známo, že existují rostliny, které se navzájem nesnášejí, a nemusí jít vždy o jedovatost. Podle mého však vadí spíš riziko vzniku hnilob, plísní a jiných chorob, proto je lepší doma květináče a povrch hlíny v nich udržovat čistý.
V kompostu venku působí trochu jiné vlivy, třeba to, že velká hromada organické hmoty při tlení vytvoří velkou teplotu, která spoustu negativních látek zničí. Podstatné je i proudění vzduchu, které je doma značně omezené (je-li vůbec nějaké).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Terryle

a PROSÍMVÁS, nemůžete někdo upravit název otázky? (asi ne, co?) „Když DO kytce květináče“ vypadá fakt hodně blbě. Jsem po nemoci a ještě furt nějaká zabržděná… :oD

před 4815 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ajejda,šikovná maminka,no nic nasad si gumové rukavičky,některé jsou i slušivé,já používám žluté a zbytky vyházej až se ti kytičky zželí

před 4815 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Terryle

maminka není šikovná, maminka je děsně záškodná (mám tu poťouchlost po ní) a VRAH mejch kytek! :oD ty její jsou už na její pižlání a štípání a kdovíco zvyklý, jenže teď začala pořádat nájezdy na moje kvítka, který jsou zvyklý na něco úplně jinýho…
Asi by to kytku nezabilo (není jich tam moc v porovnání s velikostí kytky a květináče), ale když budu dělat velkej úklid, vyberu jí to… a máma bude mít zákaz, stejně nebude mít za chvilku co oštipovat :)

před 4815 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Terryle

Ono jich tam zatím není tak moc. Takže to mámě zakážu a bude. Stejně vlastně budu ty jedovatolistnatý odvážět na privát… ale dobrý vědět.

před 4815 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek