V zákonech o půjčkách jsem našel podmínku mít základní kapitál 20 mil. Je to pravda? Vysvětlíte, jak to funguje?

V zakonech o půjčkách jsem našel podmínku mít zakl. Kapitál 20milionu. Přijde mi to jako blbost...

... hlavně proto, že na Facebooku vidím spouští nabídek lidí, kteří nevypadají za mají 20 mil. Prosím o ibformace, příp. Vysvětlení jak to funguje. Příp. Kdo tedy může půjčku poskytovat. Bavíme se o klasické půjček a úrokem nebo poplatkem. Předem díky za odpovědi

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zákon 257/2016 se týká spotřebitelských úvěrů. Půjčku za smluvený úrok může poskytnout kdokoli komukoli.

Další odpovědi:

Zlatý

Zákon hovoží jasně. Počáteční kapitál musíš mít 20 milionů. Zda na to někdo vypaá, či nevypadá, zákon neposuzuje.

Bronzový

Většinou je to úmyslný nebo neúmyslný spam odkazující na nějakou lichvářskou firmu. Nejlépe je nahlásit to jako nedovolené podnikání nebo něco podobného.

Bronzový

Pokud na to někdo nevypadá, je možné, že tyto půjčky pouze zařizuje, hledá klienty pro toho poskytovatele.

Diskuze k otázce

Bronzový

Pepa25

Hlada odpověděl ve věci kapitálu. Jen doplním, že různí lidé mohou působit jako zprostředkovatelé úvěrů, a to buď samostatně nebo jako tzv. vázaní zástupci poskytovatelů spotřebitelských úvěrů.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 1018
Zlatý ivzez 497
Zlatý mosoj 487
Zlatý Hlada 329
Zlatý gecco 271
Zlatý annas 237
Zlatý Kepler 227
Zlatý led 205
Zlatý standa 201
Zlatý marci1 180

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.