nikkk

V srpnu bych měla mít soud – ale chtěla bych odjet pracovat na 2 měsíce do zahraničí…

V srpnu mě čeká soud. Podala jsem totiž odvolání proti rozsudku samosoudkyně – byla jsem obviněna z toho, že jsem zbila nějakého muže, kterého jsem v životě neviděla (ano, skutečně tomu někdo věří, že 19ti letá holka zmlátila dospělého chlapa!!!). Dostala jsem podmínku na 1 rok, proti čemuž jsem se samozřejmě odvolala, ale nyní mám problém. Potřebovala bych jet pracovat na 2 měsíce do zahraničí, jenže soud bude pravděpodobně v srpnu, a tak nevím, zda mohu odjet. Pokud ano, mám to ohlásit oné samosoudkyni nebo co dělat? Děkuji!

Nejlepší odpověď
anonym

V zásadě je arygnoc nejblíže, nejschůdnější je zastupování právním zástupcem. Až na drobnost, že odvolací řízení probíhá mimo onu samosoudkyni u odvolacího soudu, tj. pro obvodní soudy buď městský nebo krajský soud.
Nahlášení nestačí, je nutno doplnit do odvolacího spisu plná moc právního zástupce, která zakládá i fakt, že jste právně zastoupená a právní zástupce je oprávněn jednat i bez vaší přítomnosti, souběžně s tím podat žádost o odročení s uvedením důvodů, většinou to bez problémů akceptují, když je to v dostatečném předstihu.
A ještě věcná – obsílka je zasílána v předstihu tak, aby termín jednání byl později, než uplyne úložná lhůta na poště, v praxi to tedy bývá déle než měsíc, nejčastěji tak cca 6 týdnů před stáním.
Dále o prázdnínách vzhledem k dovoleným bývá provoz soudů omezen.
A pak se naskýtá ještě jedna varianta, zvážit možnost cesty na jednání z té brigády, třeba za cenu přesunu zákonného volna nebo krátkodobého přerušení.
Osobně bych doporučil verzi právního zástupce, dejte mu veškeré podklady a spojení na sebe. Je-li kauza tak jasná, neměl by být problém absolvovat rutinní jednání a navíc v případě kladného rozhodnutí, uhradí náklady advokáta protistrana.
Nevím o jaký region se jedná, ale pokud vám dosud žádné předvolání nepřišlo, je při pomalosti našich soudů pravděpodobný termín spíše po prázdninách (aspoň v Praze to tak bývá).
Ad -iv-, věřím, že to myslíte dobře, jenže u soudů se moc na lidskost nehraje, maximálně jsou povinni poskytnout základní informace o procesních možnostech a postupech, čili stejně by skončila u advokáta, který už zná a ví jak možno postupovat.

Další odpovědi
anonym

Tak to vam asi neprojde. ☹ Zkuste si co nejdrive dojit na ten soud a zkusit se tam " lidsky – slusne " zeptat. Reknete vse pravdive , nic si nevymyslejte a pak uvidite, jestli vam vyjdou vstric. -iv-

arygnoc

najměte si advokáta, oznamte soudkyni, že vás bude zastupovat ve vaší nepřítomnosti.

pokud ovšem advokátům věříte.

jinak můžete za soudkyni zajít a požádát o přeložení termnu soudu. ale pochybuji, že vám bude vyhověno.

Prostě to skuste, jinou možnost nemáte.
Anebo budete muset oželet práci v zahraničí.