cepice

Když v seminární práci vkládáte poznámky pod čarou, malá odkazující čísla (index), dáváte před tečku, nebo za tečku?

Vzorová věta1. Vzorová věta.2

Nejlepší odpověď
MobilManiak

Zahraju si na Annas:

„Umístění značky poznámky pod čarou může být hned za slovem, ke kterému se poznámka vztahuje, nebo na konci věty, jestliže se poznámka vztahuje k celé větě. Pokud se poznámka vztahuje k celé větě, pak je značka až za větou – tedy za interpunkčním znaménkem (např. za tečkou).“

Zdroj: http://lorenc­.info/zaverec­ne-prace/poznamky-pod-carou-a-vysvetlivky.htm