V kterých státech ve světě se nejvíc a nejmíň vyskytují následující druhy nemocí?

Dengue, malárie, cholera, SARS, ebola, tuberkulóza, tularémie,žlutá zimnice. děkuji

Nejlepší odpověď
dejavu

Najdeš na stránkách WHO.
Např. TBC
Státy s vyšším výskytem TBC

V Evropě: Bělorusko, Litva, Lotyšsko, Moldávie, Rumunsko, Rusko a Ukrajina.

V Asii: všechny asijské státy kromě Bahrajnu, Íránu, Izraele, Japonska, Jordánska, Kataru, Kuvajtu, Libanonu, Ománu, Saudské Arábie, Spojených arabských emirátů, Sýrie a Turecka.

V Africe: všechny africké státy kromě Egypta, Komor, Libye, Mauricia, Seychel a Tuniska.

V Americe: Bolívie, Brazílie, Dominikánská republika, Ekvádor, Guyana, Haiti, Honduras, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru a Salvador.

V Austrálii a Oceánii: Fidži, Kiribati, Marshallovy ostrovy, Mikronésie, Nauru, Palau, Papua-Nová Guinea, Šalamounovy ostrovy, Tuvalu a Vanuatu.
https://www.mzcr­.cz/dokumenty/sez­nam-statu-tbc-k-20-2-2017_13439_24­65_5.html