autacek

V kterém roce přišla rodina Havlů o majetek?

Myšleno v poválečném období. Nedaří se mi dohledat, zda-li to bylo ještě před rokem 1948, nebo později.

Nejlepší odpověď
Drap

Majetek byl znárodněn na základě Benešových dekretů v roce 1946, nebo1947
http://www.svet­kolemnas.info/no­vinky/domaci/395-pravda-o-vaclavu-havlovi

Další odpovědi
Klaproth

Bylo to postupně. Filmová společnost Lucernafilm byla zestátněna na základě Benešova dekretu v srpnu 1945. Samotný palác Lucerna až po únoru 1948.