autacek

Proč potomkům Bati nevrátili jejich majetek, když Havlům ano?

Nejlepší odpověď
Kepler

Oficiálním zdůvodněním je fakt, že Baťa byl připraven o majetek už v roce 1947 a na restituci mají nárok jen vlastníci kteří přišli o majetek až v r. 1948. Přestože Baťové byli rehabilitováni už před 10ti lety, restituce jim byla zamítnuta. Považuje se to za skandální rozsudek. Více zde: https://zlin.id­nes.cz/odskod­neni-pro-rodinu-bati-pravnik-rozhovor-batova-vila-zlin-pun-/zlin-zpravy.aspx?c=A150206­_101959_domaci_pku

Další odpovědi
cukrar

Drape, to je nehezké a nepravdivé, co píšete.

autacek, Je třeba přečíst podrobně rozsudky, nebo věřit citacím z rozsudků.

Drap

U Bati se dodržoval zákon, u Havlů ne. Jak prosté.

Možná postačí přečíst si toto:
http://www.svet­kolemnas.info/no­vinky/domaci/395-pravda-o-vaclavu-havlovi

zjentek

Protože rovnost pro všechny neexistovala, neexistuje a existovat nebude! To by si pak každej dělal co chtěl ;)

led

Firma Baťa podľa oficiálnych informácií svojou produkciou pre Wermacht spolupracovala s fašistickým Nemeckom. Na základe toho, boli považovaní za kolaborantov.
Rodina Havlových oficiálne nespolupracovala, preto im ich majetok mohol byť navrátený v zmysle Restitučného zákonu.

Súkromný názor jednotlivých občanov v týchto prípadoch nemá právnu moc.

cechacek

Led, otec Václava Havla Miloš ochotně spolupracoval s okupační armádou, poté po válce měl námluvy s STB a všechny doličné dokumenty se ztratily. Tolik historik Richard Král

led

cechacek, „všechny doličné dokumenty se ztratily“, len potvrdzujete moje slová „oficiálne nespolupracoval“ …

Drap

Cukrár:Co je na tom nepravdivého?

led

Cukrár, komentáre k jednotlivým výrokom je dobré písať do diskusie.
Doporučujem vám upraviť svoju odpoveď a odstrániť komentár k nejestvujúcej odpovedi. Vaša odoveď nemá výpvednú hodnotu, je nezmyselná. V opačnom prípade, dám návrh na odstránenie vašej nezmyselnej odpovedi.

autacek

To je fakt „vtipné“. Dozvěděla jste se, že Baťovo jméno bylo očištěno a nespolupracovali, i to, že Havlům byl zabaven majetek též před rokem 1948, šlo o porovnání. Co tady chcete cenzurovat?

led

„cukrar
Drape, to je nehezké a nepravdivé, co píšete.“
Kde je Drapová otázka ?
… človeče rozmýšľajte!
K Baťovi, môžte tvrdiť čokoľvek, ale pozrite si bližšie aspoň životopis tej rodiny. Ich výroky, z tých čias, ich produkciu z tých čias. Kam letel Baťa v čase svojej havárie?

Drap

Mou otázku a odkaz na článek nechal odstranit dudu, nesnesl pohled na pravdu.

led

To je škoda.

autacek

Že by do Švýcarska v roce 1932? Koukám, že číst byste měla víc patrně vy.

Admin2

autacek

Bez arogance by to nešlo? Týká se obou vašich příspěvků.

led

Opýtajte sa v Zlíne bývalých zamestnacov Baťových závodov, hlavne v rokoch 1939–1945 pre koho robili obuv