Dobrý den,chtěla bych se zeptat v kolika letech můžu odejít z domu?v 18 nebo můžu už dřív?A mám nárok jestli jsem studující na finanční pomoc rodičů?předem děkuji za odpověď.
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Daduš před 6172 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Nebudu-li v to počítat pobyt na koleji nebo v internátě, kde byste byla
z důvodu studia, pak legálně odejít můžete nejdříve po dovršení 18ti
let. V tomto věku nabýváte plnoletosti a tedy i plné právní
zodpovědnosti. Do té doby za Vás rodiče do jisté míry ručí.
Jste-li studující a pokud Vaši rodičena Vás pobírají rodičovské
přídavky, budou je pobírat do ukončení Vašich studií, ale nejdéle do
26 let. Zda by Vás v případě Vašeho odchodu rodiče nějak finančně
podporovali či nikoliv, (např. Vám dávali sumu těchto přídavků) bude
nejspíš záležet na důvodu a způsobu Vašeho odchodu z domova a na dohodě
s nimi. Po 18. roce nemají rodiče povinnost Vás vyživovat.
| 0 Nominace Nahlásit |
Rict mi totok muj potomek (mam 3), tak dostane na vyber: zustat, studovat a byt ziven nebo odejit a zivit se za sve. Vas pristup je vuci rodicum dost sobecky.
| 0 Nominace Nahlásit |
Teoreticky můžeš odejít v 18 kdy nabíráš vlastní zodpovědnosti. Ale nikdy není duvod z toho domu odcházet..rodiče se o tebe starají vše ti platí..dělají pro tebe to nejhorší a ty byses jim odvděčila tím že jim v den svých 18. narozenin řekneš sbohem? Myslím že tohle fakt není dobré řešení..bud ráda že máš kde bydlet..a že se o tebe někdo stará a živí tě! Potom už na to budeš sama!
|
0
před 6151 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
víte oni to všichni nemají zrovna jednoduché v rodinách já si na školu vydělávám sama brigádně a ještě musím doma vařit ,prát , uklízet atd. takže nesudte všechny podle vaší zkušenosti závidím lidem co mají čas jít každej den ven mužou na diskotéky a nemají starosti