Angela2713

V Kauflandu je na mletém mase připsáno „mělněné“. Je to něco jako křehčené?

Nejlepší odpověď
BEAES

Legislativně je „Mleté maso“ definováno jako vykostěné maso, které bylo rozmělněno a obsahuje méně než 1 % soli. Termín „Mělněné maso“ není legislativně definován. V tomto případě je termín použit jako obchodní název výrobku, proti čemuž nejsou námitky. Na výrobku je správně uvedeno, že se jedná o masný polotovar se specifikovaným složením (obsahuje stabilizátor). V tomto případě nelze použít označení „mleté maso“, ale využití výrobku je stejné.
Odpověď byla zpracována podle informací ze Státní veterinární správy.

Další odpovědi
Děda Louda

Eufemisticky řečeno, co dům dal. Upraveno tak, aby nebylo poznat jednotlivé složky výrobku, jimiž by se obchodník při jejich samostatném prodeji nechlubil.

iceT

Protože mleté maso se nemrazí,tak by se nemělo ani ničím křehčit,je jen namleté a struktura mělněného masa vypadá trochu jinak než když ho proženou mlýnkem.Asi proto,aby nebylo vidět co vlastně kupujeme.Nejlepší je koupit kus masa podle potřeby a doma si ho namlít sám.Ale dá se koupit už ochucené a na balíčku je to většinou napsáno.

quentos

křehčení se dělá vodou, mělnění rozmělňováním. Nebe a dudy ;{)>

tom004

Je to další úprava masa po semletí. Maso dále míchá,aby se vytvořila konzistnější hmota (třeba u míchaného hovězí+vepřové). Křehčené, je s přidáním různých solí,které maso tzv. „rozloží“,(maso uměle „zestárne“).

Mili @

Mělněné není pomleté, ale projeté sekacím mlýnkem – takže vznikne takový maglajz.....