kurec

V jakém oboru si člověk může za krátký čas vydělat ranec peněz?

Napadá mě že když se mluví o penězích tak největší obraty bude mít sex průmysl kde si holka může přijít jen za 60minut na plat 2–3 dní co vydělá člověk v mcdonaldu. Nebo existují vydělečnější práce kde člověk nemusí nic umět ale stačí jen zapojit improvizaci?

Nejlepší odpověď
Dvorní šašek

V podnikání. Najdeš-li díru na trhu a zaplníš ji něčím originálním, pak si na ten „ranec“ přijdeš.

Další odpovědi
Disraeli

Teoretické možnosti mimo obory: Loterie, hazard, dědictví, kráděž, extrémní štěstí, rizikové (ale výdělečné) investice – nebo naopak skvělá znalost investic a trhu a taky velké částky, které se investují (takový člověk už ale boháč je, akorát své jmění ještě zvyšuje)… ;)

Když zůstanu jen u hlavní otázky a né toho zcestného doplnění, tak velké příjmy či zisky nikdy nejsou hned, nejsou v krátkém čase (mohou být – ale ve skutečnosti jsou jen výsledkem předchozích činů, které trvaly jistý čas). Jsou za nimi dva takové hlavní fakotry: investice času a úsilí (tj. dřina) anebo zhodnocení/in­vestování spousty peněz. Avšak ta druhá věc (víc peněz, větší majetek) se nejčasatěji odvíjí od té první (vlastní práce/úsilí a investovaný čas) – hlavně když se bavíme o vlastním kapitálu, vlastních prostředcích.

Aby mohla firma slušně vydělávat a sama o sobě měla větší hodnout, chce to trochu času na její vybudování. Za jedno znalosti (oboru, podnikání), za druhé plán postupu, za třetí samotná práce na tom podnikání, na té firmě, její expanze a postupné reinvestování a zhodnocování všech dostupných prostředků, hl. vlastních příjmů. Pokud člověk zpočátku neobětuje většinu svých příjmů na růst firmy, VĚTŠINOU ta firma moc nebude růst, ale bude generovat přibližně stejný příjem/zisk, leda s postupně mírným zhodnocením nebo naopak kolísáním podle situce (na trhu a podobně). Je třeba zvýšit obrátky, zvětšit firmu, víc zaměstnanců, snížit, či eliminovat (NEPOTŘEBNÉ) náklady, zvýšit příjmy i zisky, vyrábět/poskytovat toho víc, víc dodávek, víc odběratelů, lepší marže a vůbec hlavně efektivní chod podniku. Investovat spoustu peněz (soustavně), času a úsilí do toho podniku. Vytvářet/poskytovat kvalitu i kvantitu (a pokud ne vyloženě kvantitu, tak alespoň doceněnou/drahou kvalitu v menším množství). Více, lépe, rychleji – vydělávat a produkovat toho více, poskytovat čím dál lepší služby/výrobky, postupovat rychleji, ale zároveň kvalitně/efektivně (ve výrobě/poskytování služeb, celému procesu ve firmě).

Každý by mohl být bohatý, podnikáním nebo investováním (každý ovšem nebude – kvůli charakteru, předsudkům, bídným znalsotem a přehledu – finanční gramotnosti, ale i prioritám lidí… prioritami myslím, že ne každý chce být bohatý – minorita, ale jsou takoví. Spousta, co tvrdí, že bohatí být nechtějí, se akorát vymlouvají a nemají na to.. pak už jen nadávají na bohaté). Avšak je to soustavná a postupná, často i vleklá činnost. Rychlost se může lišit, záleží jaké bohatsví a pak záleží na okolnostech. Do roka, do pár let, do desesti. Někdo chytrý a pracovitý i dříve (měsíce).
Co se ovšem týká velkých výdělků v krátkém čase (pokud začínáš s málem a vl. prostředky), tak to je úměrné riziku. Většinou, čím větší a rychlejší možnost výdělku, tím i větší riziko a možnost prodělku. Týká se hlavně investic. Je tu ale i další varianta, skvěle se v tom celém vyznat a dosahovat i vyšších zisků v krátkém čase a to s poměrnou jistotou (je třeba rozlišit investice a hazard, spekulanti a bez dobrých znalsotí se spoléhají na štěstí, náhodu nebo špatně určenou pravděpodobnost, investor se spoléhá na informace. Tj. to, co je pro jedny hazard/spekulace a otázka štěstí, je pro jiného otázkou informací a vysokých pravděpodobností). JENŽE to taky nejsou hned – obnáší to spoustu znalostí/vědomostí (i zkušeností – avšak ne nezbytně) a ty překvapivě stály čas. Čím víc informací, tím líp (a ty musel ten člověk někde, nějak, odněkud získat). Tedy jejich nabytí si žádalo celkem dost času a úsilí… a jsme zpátky u těch dvou faktorů
Takže ano, může zhodnocovat peníze rychle, pokud UŽ máš něco hodnotného (hodnotnou/větší firmu; majetek/peníze; prvotřídní znalosti), které už ty zisky budou generovat i v krátkém čase.

Je naprosto nesmyslné hledat „díry na trhu“ a podobné kraviny (jako s něčím převratným přijít můžeš, ale nespojoval bych to primárně s podnikáním, jak to dělá spousta lidí). To dělá minimální procento bohatých lidí. Ani bohatí zpravidla nejsou žádní géniové, extrémně talentovaní inovátoři a ani nenašli žádné „díry“. :D Prostě v něčem podnikají a dělají to dobře. Něco vybudovali. Opět kvalita i kvantita. A je teď docela jedno v jakém oboru, podstatané je, aby to, co poskytují a celkově dělají, bylo hodnotné (jedno to úplně není, některé mohou být výnosnjěší, než jiné, ale pointa je v tom, že podnikat můžež de facto v čemkoli, abys mohl slušně vydělávat a vytvořit velký podnik). Všechno je to o hodnotě – a ta rozhodně není o dírách na trhu. Nehledě na obor a druh činnosti, můžeš vytvořit velký podnik, od živnosti po kapitálovku, střední firmu, velkou firmů a nějaký holding/konglomerát i nadnárodní. Jedno, co vyrábíš, nebo poskytuješ. Hlavně abys to dělal dobře a efektivně. Poptákva po věcech je veliká, poptávka se i vytváří i ovlivňuje, nabídka je proměnlivá, konkurence není taková omezená, jak to plno lidí předstírá. Stačí být dobrý a umět to prodat, resp. prodávat.
Tvrdá a chytrá práce při budování společnosti. Říká se, že je lepší postupovat chytře, než tvrdě a je to sice pravda, ale zde to tak úplně neplatí. Pokud chce člověk celkem brzy něčeho dosáhnout – zde vybudovat firmu – tak musí postupovat, jak chytře, tak tvrdě. Tvrdá práce, ale bez trochu chytrosti je na nic (nemusí být na nic, ale pracovat chytře můžeš na čemkoli, to ti ovšem nezajistí růst ani nějaké zlepšení). Chytrá práce, ale pomalá a bez dřiny taky nebude moc efektivní – a bude spíše bez výsledku.

Filip84

Vždycky byla jedna možnost: „přepadnout dostavník“. Dneska se peníze povozy, ani „dobře ukovanými“, v opravdu velkých částkách nevozí, navíc je to, a vždycky bylo, značné risiko (i o život), takže moderní forma „přepadávání dostavníků“, či „velké vlakové loupeže“ je tunel. No, ano, ale je-li to opravdu velký tunel, tak ty prachy budou někde OPRAVDU chybět, takže po tobě půjde „strýček“, nebo Uncle Sam, nebo tak něco. A podle práva po tobě nepůjdou, takže útěk do země, která tě nevydá (když jsi tak nechutně bohatý, že), sám o sobě nic nevyřeší. A chceš žít celý život v (oprávněném) strahu?

Když se budeme pohybovat na legální úrovni (nebo na hraně legality), tak ano, taková holka, která se nechá „zaměstnat“ na hodinové bukake (sakumprásk natáčení, příprava, líčení, „kostým“ etc., 4–8 hodin, odhadem) si klidně může přijít i na EUR 10,000.00. Záleží, co všecko si nechá líbit, a kolik chlapů za ten čas „vystřídá“.

U chlapa to taky není až takový problém. Pusť, nebo si přečti, rozhovory s Robertem Rosenbergem (třeba tady: https://www.ob­jevit.cz/robert-rosenberg-prvni-sex-jsem-mel-ve-14-letech-12-t70347).

Je pravda jedna věc: nemusíš umět skoro nic, u chlapa stačí alespoň standardní kláda (malý není pořádně vidět na kamerách), u ženské není potřeba skoro nic, a jinde si k takovým penězům – klidně i pologramotný idiot – rozhodně nepřijde.

Každá doba má něco bisarního.

Zdroj: https://www.stre­am.cz/my/porno-jako-nabozenstvi-dostali-jsme-se-do-zakulisi-eroticke-branze-64078437

Lgee

Kriminálník.

Tedent

Drogový dealer

Pepa25

Třeba spekulace na finančích trzích – je potřeba kapitál, zkušenosti a štěstí. V součtu nikdo pořád nevydělává, jednorázově se dá vydělat za krátký čas (třeba pár hodin nebo den) docela ranec (desítky procent navíc k vloženému kapitálu).
V odkaze příklad derivátu, který udělal + 60% za dnešek (21.6.2022) …

Zdroj: https://www.on­vista.de/deri­vate/Knock-Outs/224710587-PD6RB6-DE000PD6RB66

Justin1

Mám pocit, že hodně si vydělávají koučové, kteří si v minulosti museli poradit s nějakým svým nedostatkem a svými e-booky a placenými semináři cílí na lidi, kteří stejným problémem trpí v současnosti. Dělají si k tomu marketing, aby lidi ze své cílové skupiny přesvědčili, že jejich semináře jsou tak exkluzivní, že o hodně přijdou, když si některý z těch seminářů nechají ujít.

zjentek

Stačí jen ohlupovat druhé. Ovšem důsledky takového JEDNÁNÍ si dle karmy každý „ohlupovatel“ ponese ZCELA SÁM, nezávisle na světě/životě, v kterém se právě nachází.

(Disraeli, na mě to máš dost stručný…mohl bys prosím ještě trošku rozepsat to „extrémní štěstí“???)