icurusL

Podle etikety lze dívce dát lichý počet růží, proč je tedy správná i kytice o 100 růžích?

Nejlepší odpověď
klumprt

To už je vidět na první pohled, že jsi zámožný člověk a není potřeba to vůbec počítat.

Další odpovědi
DoTazatel

To nevím, slyším to prvně. Ale zato vím, že se běžně dává tucet růží – i jiných květin (což je taky sudé číslo). Popř. když je pan pánem, tak dá i tucet tuctů růží.

Špaček, maestro v oboru, to zde vysvětluje podrobněji:
https://www.flo­rea.cz/blog/-lichy-nebo-sudy-pocet-kvetin-do-kytice

Má mě rád, nemá mě rád – je to fikané, když je lichý počet tak to dopadne „má mě rád/a.“

Je to složitější – záleží komu, kdy a při jaké příležitosti.

Špaček (O ženě, která dostane 100 růží – což je hodně častá kytice – ale přitom dodržuje pravidlo sudý/lichý): „Musí zapomenout na pravidlo a na pověru a musí být šťastná (!), protože dostat 100 růží… které ženě se to podaří?!”

Počet květů v kytici a jeho význam:
https://www.kup-kytici.cz/o-kvetinach/pocet-kvetu-v-kytici-a-jeho-vyznam

Kepler

To platí, když chceš dát menší kytici o 3,5,7 růžích. Já dal jedné opravdu vybrané dámě kytici o 50 růžích k odpovídajícím narozeninám a věř mi, že je vůbec nepočítala, i tak věděla a byla úplně nadšená.

Drap

Platí do 10, potom to už může být i sudé číslo

nyjono

Při vyšším počtu se již lichý počet neřeší.

Reezo

Lichý počet se dává ženám jako dar a sudý počet se dává na pohřeb nebo jako soustrast.