Broukk

V čem jsou tekuté tapety lepší než lasické??

Doplňuji:
V čem jsou tekuté tapety lepší než klasické??

Odpovědi
mosoj

Drží se v nich lépe prach.

Bob2

Tepelná a zvuková izolace je lepší, než u klasických. Což oceníme zvlášť v dětském pokoji a obýváku.
Co je úplně super, tak to, že když děti počmáraly tapetu, tak stačí, když se místo navlhčí vodou, seškrábne, propláchne třeba v kyblíku s čistou vodou a znovu se vyčištěná drť nanese :)
Taky je hypoalergenní. Dokonce aplikace je jednodušší než u těch papírových.
A na prodejně nám bylo řečeno, že i životnost je delší. Nevyblednou na slunci apod. Jo a do vlhkého prostředí jsou super, což u klasických možné není.

MarkettB

tlumí hluk což v paneláku je super

DomcaJe

nevíte někdo jakou životnost mají tekuté tapety?

Broukk

Ahaaa, a jakým způsobem se aplikuje na zeď? Nebo v jaké formě se prodávají?
Akorát jsem nikde neviděla žádnou prodejnu v Brně. To se dá jen přes internet nebo je možnost se někde osobně podívat??

Bob2

Prodávají se ve formě sypké drti, kterou smícháte akorát s vodou. Vznikne z toho taková jakoby kaše a tu nanášíte na povrch.
V Brně je myslím jen jedna prodejna v Kohoutovicích. Tady je dokonce nějaké info: tekute-tapety.cz/vlas­tnosti Mají tam k dispozici vzorník a mají je i na svých zdech, tak to uvidíte na vlastní oči. Fotky docela zkreslují.

valoušek

A náhodou nevíte, zda jsou vhodné i na sádrokarton? Jestli na něm drží?

Bob2

Na prodejně nám bylo řečeno, že i na sádrokarton. Já osobně myslím, že je to opravdu na cokoliv.. ale lepší je se zeptat přímo u nich. Ať třeba nekecám.

valoušek

Máte pravdu. Raději jsme tam volali a fakt že jo :)

Broukk

Vy jste zlatá! Děkuju moc. Já to totiž nenašla ani na netu :D Asi je chyba mezi židlí a pc :)