paul1

Už Vás někdo někdy zradil?

Takové menší zrady nebo zklamání mne potkalo v životě víc, ale byly to v podstatě jen takové méně důležité záležitosti. Až na jednu, kterou jsem zažil jako 18letý. Bylo to zklamání hořké, od kamaráda, kterému jsem se svěřil a on to „vykecal“. S odstupem času už to hodnotím trochu jinak, ale tenkrát jsem byl nějak zranitelnější. Teď, po více než šedesáti letech, když si na to vzpomenu, tak se jen pousměji. Stárnutím se člověk nějak tak otrká. Už dávno jsem mu odpustil. Tedy jen v duchu, my jsme se od té doby neviděli. Já jsem šel na vojnu, po ní se oženil a odstěhoval jsem se.

Nejlepší odpověď
Smack

Ano, a ne jednou.

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě. Myslím, že menší či větší zrady potkají každého.

zjentek

Tak to závidím. Já se neotrtkám snad nikdy, všechno je furt čerstvé a živé, až do konce časů… krása, zrada, vše jako včera i dnes.

Malvína

Určitě. Některé zrady byly ale tak silné, že ve mně zůstávají, jako by se staly včera. Odpustit dokážu, ale nezapomenu nikdy. A to je blbý, druhé šance nedávám.

da ny

Samozřejmě, že ano. Patří k životu, jako den a noc.
Jednu „vážnou zradu“, jsem si tak dlouho hýčkala, až jsem na to doplatila zdravím :)
V životě platí zákon protikladu
Bez zrady nepoznáš např. důvěru, spojenectví, mlčenlivost/ zachování tajemství, soudržnost ani oddanost apod.
Odpouštím všechno, všem. Dělám tlustou čáru. Jedu dál. Jeden pán řekl: „ Čemu odporujeme, to přetrvává. Nemůžeš zažít dobré/vrchol, aniž bys zažil opak.“

Správce Ohně

A myslite na nej doted. Jak by to tenkrat dopadlo, kdyby ty city opetoval misto toho, aby to vytroubil do sveta a vy se kvuli tomu uz navzdy uzavrel, vzal si zenu, mel ji rad, ale nemiloval. Jeste neni pozde, najdete ho, Paule1.

paul1

K „Správce Ohně“:
Nešlo tenkrát o nějakou lásku, šlo o onemocnění u naší společné známé. Paní učielcka měla určité problémy, se kterými se mi v slabé chvíli svěřila a já to měl uchovat v tajnosti, i když mne na to neupozornila. Dost se mna mne, za to, že jsem to „vyzvonil“, zlobila.