ReHu

Už vám, nebo někomu koho znáte, někdy vytekla voda z pračky vlivem vodního kamene? Jen, že nás ta reklama pořád straší

a já nikoho takového neznám.
Doplňuji:
Takže nás reklama pěkně balamutí.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ve vodovodním řádu máme vodu z artézských studní tedy tvrdou. Boiler mám již asi čtvrtý a nechtějte vidět jak vypadaly při výměně zevnitř.
Nedávno jsem s opravářem opravoval pračku starou asi 10 let. Na topném tělese pouze minimální náznak vodního kamene jinak nic.
V životě jsme do pračky nic nepřidávali. Oba jsme tomu nechtěli věřit. Vysvětlení pro to nemám.

Další odpovědi
atriplex

Neznám, ale týká se to pouze těch lidí, kteří mají vodu ze studně. Pokud máte vodu z městského vodovodu, tak ta je měkká a tam vodní kámen nenajdete.

Fred

Ne. Asi nas pred tim chrani ta reklama 😁

skorcovaz

Vodu změkčují hodně prací prostředky. Je jedno, jaký používáte, každý musí zvětšit povrchové napětí vody, tedy změkčit ji. Prací prášky si tedy s vodním kamenem povětšinou vystačí samy. Pračka nejčastěji „odejde“ na něco jiného, než je vodní kámen..

Cullinda

Známý opravuje pračky..Vyprávěl že se dost stává, že si lidé vytopí byt protože dávají do pračky moc prádla až se prodře hadice..
Jinak nic na změkčení vody do praní nedávám – když si vezmu kolik by mě stál ten prostředek za x let, tak si raději koupím novou a úspornější.

anonym

neznám,až poznám dám vědět

anonym

I na to je vtip.
Děda s babičkou sedí na břehu potoka a sledují vnučku,která v potoce pere prádlo.
Ze skály nad potokem se uvolní balvan a nebohou vnučku usmrtí.
Děda pokývá hlavou a říká bábě:„Jóó – vodní kámen – to je prevít. Ten nám rozbil pračku“.

panenka

Zatím se mi nic takového nestalo.

elektrikář

Vodní kámen snižuje výkon topného tělesa.pod jeho vrstvou může víc působit koroze. Nechtěl jse tomu věřit ale jednou jsem z bojleru vyndal 2 kýble usazenin. Dal jsem topné těleso zpět zašrouboval, a začalo to vyhazovat pojistky díru v tělese držel jen ten vodní kámen.Po poruše těsnění na bubnu u pračky se voda z práškem dostane do ložiska. To se pak zadře.U tatramatek se odloupupoval smalt a plášť prorezl. Většina závad na pračkách je u zabezpečení proti otvírání za chodu dveří, a mechanické poškození programátoru a těsněni, ucpání filtru a časem zpuchřelé hadice.

Zdroj: Zkušenosti z opravama praček

verka

Tatramatku jsme měli asi 16 let. Novou italskou asi 4 roky, ale kamenem to nebylo. Bojler vydržel tři dny, šikovný instalatér ho trochu nešikovně připevnil, takže to zase nebylo kamenem.