zjentek

Už jste přišli na to, proč v rubrice určené zvířatům chybí tak zásadní kategorie hmyz?

Já ano. Zřejmě proto, že již při vzniku tohoto serveru šlověk s hmyzem do budoucna vlastně ani příliš nepočítal.

Přesvěčte se sami:
https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/497446-hmyzu-uz-zacina-zvonit-umiracek.html

To je ovšem hrubá neúcta. Já bych hmyzu v této fázi vytvořil jakýsi „pomníček“ formou vlastní kategorie, kde by se hmyz mohl řešit. Mně je DÁVNO jasný, že HMYZ si to zkrátka a jednoduše zaslouží.

Nebo myslíte, že naopak nezaslouží?

(Poznámka: bez skrupulí šlápnout na hmyz, třeba na nevinného pavoučka, nevyžaduje ŽÁDNOU odvahu, i když „jeho popravčí“ si v ten moment myslí, že ano!)

Je zde vůbec někdo, kdo má i dnes ještě stále úctu k hmyzu? Dokázali byste pro hmyz „něco udělat“?

Nejlepší odpověď
annas

Máte pravdu, že hmyzu je už třeba si vážit. Nedávno jsem vyslechla rozhovor s jedním odborníkem na hmyz. Hmyzu ubývá, takže může nastat problém s potravinovým řetězcem, oplyováním, rozkladem biologikckých látek. . Podílí se na tom zřejmě ppesticidy, možná změna klimatických podmínek.

Pokud ztratíme hmyz, zkolabuje všechno.

Našla jsem na YT příspěvek, sice starší, ale něco podobného se objevilo nedávno ve Studiu 6.

https://ct24.ces­katelevize.cz/ve­da/2282020-za-25-let-zmizelo-

Zřejmě brzy se bude hmyz chovat pro lidskou stravu
--

Proč není kategorie hmyz? Zřejmě při zavádění kategorii už nezacházeli do detailů. I jiné kategorie jsou někdy obecnější. Ale je možné využít kategorii Zvířata.

Z bytu je odopuzovat některými bylinkami, venku je nechat žít.

Další odpovědi
led

Včela medonosná je blanokrídly hmyz. Koľko úžitku a zdravia nám prináša tento hmyz.

PS
Toto, myslím, že povie viac, než siahodlhá odpoveď

dodatok,
treba si uvedomiť, jedno. Keby vo vývoji života na našej Zemi nebol hmyz, neboli by ani cicavce, ani my.

Kepler

Já na to nepřišel. Možná tu kategorii nezavedli, aby tě permanentně nasírali. Na jiném konkurenčním webu ji mají. Takže můžeš směle využít podkategorie „ostatní zvířata“. Ve vědecké klasifikaci spadají do říše ŽIVOČICHOVÉ (animalia), třídy HMYZ (insecta). Ty potvůrky sice často spadají mezi ty obtěžující, ale bez nich by život na Zemi v současné podobě nebyl možný. Takže ano, úctu si zaslouží, ale sám pro ně nic udělat nemůžu. Na to je třeba poněkud větší celosvětová páka.

mosoj

Jako obvykle, pozdě!!!!

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyby-se-vyhubil-vsechen-otravny-hmyz-lidstvu-by-se-to-na-chvili-libilo-jake-by-to-melo-nasledky

marci1

V kategorii zvířat jsou ti nejčastější domácí „miláčkové“ lidí, chovaní v bytových podmínkách nebo ve stáji (Akvaristika, Psi, Kočky, Ptáci, Koně, Ostatní zvířata).
Moji oblíbení motýli tam také nejsou a co mám dělat? Zařadím si je do kategorie Ostatní zvířata, i když motýli tvoří druhý největší řád hmyzu, hned po broucích. 🙂 Hlavně že letos bylo naštěstí těch motýlů vidět více. S pozdravem: Motýlům zdar! 🙂

zjentek

Mosoj, jak pozdě? Za Á jsem úplně první svého druhu, kdo položil otázku směřující ke KAT. HMYZ a za B´ ten odkaz v mý otázce je úplně čerstvý, takže křivda se děje dnes A NE v období před 2724 dny, jak odkazuje tvůj link!!!!!!!!!!!!!
(Ze všech uživatelů tady máš NEJVÍCE VYKŘIČNÍKŮ V HISTORII!)

zjentek

To led: Tím „tímto“ myslíte mou otázku? No tak děkuji! ;)