Kdyby se vyhubil všechen otravný hmyz, lidstvu by se to na chvíli líbilo… Jaké by to mělo následky?

Potravinový řetězec atd…

Nejlepší odpověď
annas

Hypotetická otázka. Sám jste si vlastně odpověděl – potravinový řetězec.

Vzpomeňte si na školní léta, kdy jste se učili, že před několika tisíci lety, existovaly druhy živočichů, kteří vymírali a později byli nahrazováni novými druhy. Nejen člověk, ale i změny klimatu a životního prostředí změny způsobily.

Kdyby se stalo to, na co se ptáte – mnohem horš ínež před xxxxx lety. Toho se nedožijete …

Další odpovědi
Drap

Nedozírné. Co všechno by v důsledku toho nastalo si zřejmě nedovedeme představuit. Všechno je svým způsobem užitečné a potřebné. Byl by to zřejmě začátek rychlého konce lidstva.

fcoop

Začátek – nic není opyleno. = vše zelené by šlo „kukat“.Dále by zakukali všichni zelenožrouti,ma­sožroutům by došli zelenožrouti a zakukali by také.Výsledek = kolektivní kukot,zbyly by jen bakterie a šutry.

Trochu vážně – byla by to fatální záležitost pro tuto planetu v té podobě,jak ji známe.
Ale klídek – jsou i jiné planety.